باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره بهداشت دامپزشکی استان کرمانشاه از سم پاشی حدود یک میلیون رأس دام برای مبارزه با تب خونریزی دهنده کریمه کنگو خبر داد.

مجید همتی، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی استان کرمانشاه با اشاره به استفاده ۴ هزار لیتر سم برای ضدعفونی دام‌ها و جایگاه‌ها، اظهار کرد: این سموم به صورت رایگان توزیع شده است.
وی افزود: یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع جایگاه دام سمپاشی شده‌اند.
همتی ادامه داد: مورد فوتی بر اثر ابتلا به تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نداشتیم، تنها یک مورد ابتلا در جوانرود بود که خوشبختانه نجات یافت.
وی با اشاره به اینکه ماهانه دو تا سه بار مراکز عرضه فراورده‌های خام دامی بازرسی می‌شوند، گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ مرکز عرضه و توزیع فراورد‌های خام دامی در کرمانشاه فعالیت می‌کنند.
وی گفت: سلاخان بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند چرا که قبل از ذبح با دام و پس از آن با خون دام در تماس هستند که ضروری است به هنگام کار از عینک، چکمه، روپوش، دستکش و ماسک استفاده کنند.
همتی اظهار کرد: پس از سلاخان، دامداران، قصابان و مراکز عرضه و توزیع فراورده‌های خام دامی و زنان خانه‌دار در معرض این بیماری هستند که لازم است از تجهیزات مناسب برای قطعه کردن گوشت استفاده کنند و پس از ذبح، ۲۴ تا ۴۸ ساعت در دمای صفر تا چهار درجه نگهداری شود.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today