مهر/ مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از روز سه شنبه تا پایان هفته با تشدید جریانات شمالی در منطقه سیستان، وزش باد شدید تا خیلی شدید و در نقاط مستعد طوفان گرد و خاک خواهیم داشت.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: براساس بررسی آخرین تصاویر ماهواره و نقشه‌های پیش‌یابی در حال حاضر آسمان استان صاف تا قسمتی ابری است، اما در ارتفاعات جنوبی در ساعات بعدازظهر رشد ابر و در برخی نقاط رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.
وی افزود: امروز در شمال و نوار شرقی استان سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گرد و خاک، و در زاهدان و نواحی مرکزی و نوار غربی وزش باد نسبتاً شدید گاهی گردوخاک پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: از روز سه شنبه تا پایان هفته با تشدید جریانات شمالی در نواحی شمالی استان وزش باد شدید تا خیلی شدید و در نقاط مستعد طوفان گردوخاک خواهیم داشت.
وی گفت: از همین رو خیزش گردوخاک، کاهش شدید دید و کاهش کیفیت هوا، افزایش غبار در مناطق مرکزی استان سیستان و بلوچستان و برخی ساعات وزش باد نسبتاً شدید تا شدید در زاهدان و سایر مناطق مرکزی، نوار شرقی و غرب استان پیش بینی می‌شود.
حیدری با اشاره به اینکه طی این مدت دریای عمان در نواحی شرقی مواج پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: طی این مدت احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل، شکسته شدن درختان کهنسال و آسیب پذیر، خسارت به تیرها، دکل‌ها و غیره، خطر سقوط اجسام از ارتفاع و احتمال خسارت به بخش کشاورزی دور از انتظار نیست.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today