ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی ها، دمای هوا از فرداسه شنبه کاهش نسبی خواهد یافت اما روزهای پایانی هفته دوباره با افزایش همراه خواهد شد.

حسین سلطانی، کارشناس اداره‌ها هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: با توجه به بررسی نقشه های هواشناسی وضعیت جوی امروز این استان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود.
وی اضافه کرد: ازبعدازظهر در برخی مناطق با وزش باد به نسبت شدید همراه خواهد شد که تا پایان هفته این مهم در استان ادامه خواهد داشت و در برخی مناطق نیز  در حد شدید خواهد بود.
این مسئول خنکترین و گرمترین ایستگاههای هواشناسی این استان را طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد با ۱۴ درجه و حلب با ۴۰ درجه بالای صفر اعلام کرد.
وی دمای هوای روز گذشته شهر زنجان را نیز ۳۶.۶ درجه بالای صفر اعلام کرد و گفت: بر این مبنا زنجانی ها امروز دمای ۳۷ درجه را تجربه می کنند.
هم اکنون استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.  آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today