تسنیم/ رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری زاهدان با اشاره به سوختن محل دپوی سوخت، گفت: ذخیره‌سازی سوخت غیرمجاز در حیاط منزل محل اصلی ایجاد حادثه بود و خوشبختانه با حضور به موقع همکاران آتش به سایر منازل سرایت نکرد.

ابراهیم شهریاری، رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری زاهدان اظهار کرد: ساعت سه و 34 دقیقه بامداد شهروندان با شنیدن صدای انفجار و مشاهده زبانه‌های آتش در یک منزل مسکونی با سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی تماس گرفتند و وقوع این حادثه را در خیابان «مکران» گزارش دادند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان افزود: پس از رسیدن آتش‌نشانان، مشاهده شد دود و شعله‌های سوزان آتش از یک منزل مسکونی که به صورت غیرمجاز حجم زیادی از مواد سوختنی در آن نگهداری شده به بیرون زبانه می‌کشد و همچنین حجم بالا و جاری شدن مواد سوختنی باعث انتقال شعله‌های آتش به منازل مسکونی اطراف بود.
وی اضافه کرد: آتش‌نشانان به محض ورود به محل حادثه وارد عملیات شدند و پس از قطع جریان برق و گاز و مجهز شدن به دستگاه تنفسی با استفاده از چند رشته لوله آبده و کف آتش‌نشانی از چند ضلع به منزل وارد و مانع از سرایت آتش به خانه‌های اطراف شدند.
رئیس سازمان آتش نشانی زاهدان بیان کرد: در این عملیات هفت خودروی عملیاتی اطفای حریق و 25 نیروی آتش نشان پس از سه ساعت تلاش بی‌وقفه، آتش را به کنترل خود در آوردند و پس از مهار و اطفای کامل شعله‌های آتش اقدام به ایمن‌سازی کامل محیط کردند و سرانجام 6 و 30 دقیقه صبح به کار خود پایان دادند‌.
وی گفت: با توجه به حضور به موقع و سرعت عمل آتش‌نشانان حریق به منازل اطراف سرایت نکرده، اما متاسفانه دو نفر از اعضای خانواده در لحظات اولیه دچار سوختگی شدند که توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today