صدا و سیما/ وزیر کشور از پیش بینی تردد بیش از ۳ میلیون نفر از مرز مهران خبر داد و گفت: در این مرز تردد روزانه ۳۰۰ هزار نفری را خواهیم داشت.

احمد وحیدی، وزیر کشور اظهار کرد: پیش بینی می‌شود که ۲/۵ تا ۳ میلیون نفر در فاصله ۸ روز از  مرز مهران تردد کند و در این مرز تردد روزانه ۳۰۰ هزار نفری را خواهیم داشت.
وی در جلسه ستاد اربعین استان که در پایانه مرزی برگزار شد به تشریح آخرین روند آماده سازی زیر ساخت‌های اربعین برای تسهیل تردد زائران پرداخت و  افزود: در انتقال زائران ۶۴ خروجی تعبیه شده که طرف عراقی نیز قول داده است که این عدد به بیش از ۲۰۰ خروجی برسد.
وزیر کشور در خصوص حمل و نقل در پایانه مرزی مهران یادآور شد: احتمال می‌رود حمل و نقل عمومی پاسخگویی حجم جابجایی‌ها نباشد به همین دلیل بخش عمده‌ای از تردد‌ها از خودرو‌های شخصی صورت می‌گیرد که توجه و رسیدگی بیشتر به وضعیت راه‌های استان ضرورت دارد.
وحیدی در ادامه بیان کرد: معاونت عمرانی وزرات کشور آمادگی کامل را دارد که تونل‌ها و مشکلات پایانه را تا اربعین به صورت ویژه مرتفع کند.
وزیر کشور با اشاره به فعالیت ۱۴۰ موکب در ایام اربعین در مرز مهران گفت: حداکثر اردوگاه‌ها برای اسکان زائران در نظر گرفته شده و اسکان ۵۰ هزار نفری با کمک سپاه و ارتش به ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد.
وحیدی اضافه کرد: ۳۰ مگاوات برق به صورت ویژه به مرز مهران تخصیص داده شده که باید حجم فشار بر روی شبکه برق جوابگو باشد.
استاندار ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه در ایام اربعین کل مسیر ایلام به مهران چهار بانده خواهد شد بیان کرد: دو تونل این مسیر به صورت اضطرای و موقت مورد استفاده قرار خواهد گرفت پل کنجان چم نیز در حال ساخت است که در ایام اربعین مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
بهرام نیا ادامه داد: ۷ استان معین به کمک ایلام آمده اند و بهسازی ۷ کیلومتر از مسیر اربعین را بر عهده گرفته اند.  

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/