مهر/ مردم عزادار زنجان در پاسداشت خون شهدای کربلا و افشاگریهای حضرت زینب(س) در اجتماع عظیم زینبیه اعظم زنجان به عزاداری پرداختند.

امروز عزاداران زنجانی در اجتماع عظیم زینبیه زنجان در همدردی با کاروان اسیران صحرای کربلا به عزاداری ایستادند. امروز عزاداران از نقاط مختلف ایران در دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان با پیام رسان قهرمان کربلا همنوا شده اند تا بگویند تا تاریخ هست نام و یاد حسین زنده و پایدار است و بر تارک جهان خواهد درخشید و فریاد رسای «ما همه عباس تویم یا زینب» است.اجتماع افتخار آمیز عزاداران زینبیه اعظم زنجان همزمان با یازدهم محرم الحرام با شرکت انبوه عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در زنجان آغاز شد تا بار دیگر جلوه‌های باشکوهی از عشق و ارادت مردم شهر شور شعور حسینی به خاندان اهل بیت را نشان دهند.
شوری که این بار، هم به عشق سالار شهیدان و هم به دلدادگی پیام‌رسان عاشورا شکل گرفت و مردم زنجان امروز نیز همچون سال‌های گذشته در ۱۱ محرم، تاریخ را دوباره ورق زدند تا در قالب دسته عزاداری مسجد زینبیه اعظم زنجان، بخش دیگری از واقعه عاشورا را در اذهان مردم زنجان تداعی کنند.
شهر زنجان به خاطر برگزاری دو اجتماع بزرگ در راستای عزاداری ماه محرم به پایتخت حسینی معروف شده و همه ساله صدها هزار نفر در اجتماع باشکوه حسینی در هشتم محرم و زینبیه در ۱۱ محرم اجتماع بزرگ عاشقان اباعبدالله را به نمایش می‌گذارند.
عزاداران پایتخت شور و شعور حسینی امروز آمده اند درس زینب بودن، درس ایستادگی، مقاومت، رشادت، حق گویی و پاسداری از حریم اسلام را پس بدهند. امروز هزاران زنجانی در میعادی دوباره آمده اند تا بگویند زینب جان اگر امروز عباس نیست، حسین و علی اکبری نیست، مسلمانان و شیعیانی هستند که تا آخرین قطره خونشان پاسدار رسالت تو باشند.
اکثر کارشناسان تاریخی و مذهبی بر این عقیده‌اند که واقعه کربلا یک جریان بود، جریانی که بعد از به شهادت رسیدن امام حسین(ع) و به واسطه پیام‌رسان عاشورا حضرت زینب کبری(س) به آینده متصل شد تا بعد از گذشت ۱۴ قرن از این واقعه، هنوز هم شاهد سرباز کردن زخم‌های کهنه تاریخ از درد جانکاهی که بر فرزند فرق‌شکافته عدالت‌خواهی روا شد، باشیم.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today