ایرنا/ مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در جریان سیل اخیر به ۱۳ مزرعه تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی، خسارتی به ارزش ۲۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وارد آمد.

علی فلاحی، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان فارس با بیان اینکه بروز سیل موجب تلف شدن بیش از ۳۰۰ تن ماهی پرواری شد اظهار کرد: تخریب زیر ساخت ها و تاسیسات این مزارع از جمله بندهای انحرافی، کانال های آبرسانی، دیوارهای جانبی، پل ها و جاده ها در سیل رخ داد.
این مقام مسئول با بیان اینکه استخرهای خسارت دیده در شهرستان های سپیدان، اقلید، مرودشت، خرم بید، فراشبند و کازرون واقع شده،افزود: توصیه ما به بهره برداران حوزه شیلات استفاده از ظرفیت بیمه محصولات کشاورزی برای مدیریت خسارت مخاطرات است.
به گفته وی؛ با توجه به تغییرات ایجاد شده در قوانین بیمه محصولات کشاورزی بچه ماهیان از مبدا و مراکز تکثیر تحت پوشش قرار می گیرند و اتحادیه های آبزی پروری نیز به عنوان کارگزار امکان صدور بیمه نامه برای مزارع دارند. 
فلاحی یاد آور شد: در سال زراعی گذشته ۲۰ مزرعه پرورش ماهی تحت پوشش بیمه قرار داشتند که نزدیک به ۳۰۰ میلیون ریال غرامت از سوی بیمه گر به مراکز خسارت دیده پرداخت شده است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online