صدا و سیما/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون ۸۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.

محمد غلام‌نژاد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مرگ ناشی از کرونا در استان گزارش نشده و شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه وبویراحمد همچنان هزار و ۱۳۶ تن است.
غلام نژاد با اشاره به شمار بستری شدگان بیماری کرونا در استان افزود: هم اکنون ۸۶ بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد ۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.
غلام نژاد اضافه کرد: تاکنون از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۹۶ هزار و ۷۸۹ تن بهبود یافته گزارش شده است.
وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در استان در ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: از ۲۵۸ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل پی سی آر ورپید است حدود ۴۴ درصد مثبت بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می‌شود در روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.
غلام نژاد افزود: توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر گونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه و مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری به دیگر اعضاء خانواده و دیگران را داشته باشند.
وی مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری این بیماری دانست و اضافه کرد: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ میر ناشی از کرونا و ایجاد ایمنی در برابر این بیماری خطرناک و همه گیر واکسیناسیون خود را تکمیل کنند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today