صدا و سیما/ رئیس اداره تبلیغات اسلامی ملایر گفت :با گذشت خانواده گرجی از قاتل فرزند خود به عشق سیدالشهدا(ع) و همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، فرد محکوم به اعدام به زندگی بازگشت.

حجت الاسلام روح‌الله نجفی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی ملایر بیان کرد: همزمان با روز تاسوعای حسینی امام جمعه ازندریان و جمعی از دسته‌های عزاداری با حضور در منزل خانواده مرحوم گرجی، پدر بزرگوار این مرحوم به عشق سیدالشهدا(ع) و حضرت عباس(ع)، از قاتل پسرش پس از تحمل ۵ سال زندان گذشت.
نجفی این اتفاق را نشان از شعور و معرفت مردم نسبت به اهل بیت و اعتقاداتشان دانست و تصریح کرد: این پدر بزرگوار با الگوبرداری از سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) در بخشیدن حر بن ریاحی، قاتل فرزندش را بخشید و از پای چوبه‌ی دار نجات داد.
وی تاکید کرد: با اینکار بار دیگر روحیه عفو و بخشش بین عاشقان، خادمان و نوکران اباعبدالله الحسین(ع) در شهرستان و به ویژه شهر ازندریان دمیده شد.
این قتل عمدی در شهر ازندریان در سال ۹۶ بر اثر نزاع به وقوع پیوسته بود و قاتل به مدت ۵ سال در زندان به سر می‌برد که نهایتا پس از طی مراحل قانونی منجر به صدور حکم قصاص شده بود.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today