صدا و سیما/ مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: در یک سال گذشته ۱۲۴ روستای استان با ۱۳۹۹ خانوار تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته است.

نادر کمالی، مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی اعلام کرد: در طول این یک سال ۶۳۰ کیلومتر خطوط شبکه در اقطار مختلف و در مسیر‌های سخت گذر و کوهستانی اجرا شده و ۱۳ هزار و ۹۰۲ انشعاب برای بهره مندی مشترکین از گاز طبیعی نصب شده است.
وی گفت: با توجه به اهتمام دولت سیزدهم بر محرومیت زدایی و عدالت محوری و توزیع عادلانه رفاه در کشور، طرحهای گازرسانی با اولویت روستا‌ها اجرا می‌شود و روستا‌های باقی مانده با سرعت و شتاب فزاینده‌ای از نعمت گاز طبیعی بهره مند می‌شوند.
کمالی با اشاره به نگاه ویژه دولت به اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده ادامه داد: در راستای سیاست‌های دولت و ابلاغیه‌های اجرایی به خصوص مصوبه شورای اقتصاد، جذب ۳۳۲ مشترک صنعتی نیز در کارنامه عملکردی این یک سال ثبت شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: در طول خدمت یک ساله دولت سیزدهم ۴۷ هزار و ۶۸۰ مشترک در بخش‌های مختلف خانگی صنعتی و کشاورزی استان جذب شده است.
هم اکنون ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۹ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می‌باشند که با به ثمر رسیدن طرحهای عمرانی گاز در آینده نزدیک، این بهره مندی به ۹۹.۹ درصد افزایش خواهد یافت.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today