باشگاه خبرنگاران/ رئیس بیمارستان امام رضا(ع) تبریز گفت: پیوند کبد کودک ۹ ساله با موفقیت انجام شد.

دکتر مجتبی محمدزاده، رئیس بیمارستان امام رضا(ع) تبریز، از پیوند موفقیت آمیز کبد کودک ۹ ساله با وجود پیک هفتم کرونا در بیمارستان امام رضا(ع) خبرداد و عنوان کرد: به کوشش تیم فراهم آوری اعضای ارومیه و تبریز و همچنین تیم تخصصی پیوند کبد مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) کبد اهدایی بیمار مرگ مغزی(دختر ۱۵ ساله) از بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه، به بیمارستان امام رضا(ع) تبریز انتقال یافت و به یک کودک ۹ ساله پیوند زده شد.
او افزود: خوشبختانه با تلاش هماهنگ و دلسوزانه تمام اعضای تیم تخصصی پیوند مرکز، مخصوصاً دکترعلی شریفی جراح پیوند کبد و دکتر مرجان دهدیلانی متخصص بیهوشی پیوند، بیمار ۹ ساله با حال عمومی خوب تحت نظر بوده و مراحل بستری را پشت سر می‌گذارد.
او گفت: پیوند کبد کودکان یک اقدام درمانی بسیار پیچیده و پیشرفته است که از نظر اجتماعی نیز دارای اهمیت بالایی است و خوشبختانه کشور ما جایگاه برجسته‌ای در این عرصه در منطقه غرب آسیا دارد. بیمارستان امام رضا(ع) با امکانات خوب و اساتید صاحب نام و با خدمات رایگان بخش پیوند در خدمت مراجعین ازنقاط مختلف کشور می‌باشد.
این پیوند اولین پیوند کبد کودک، دوازدهمین پیوند کبد در سال جاری و در کل ۶۴ مین پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد که در بزرگترین مرکز شمال غرب کشور، مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) تبریز با موفقیت انجام شد.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today