ایرنا/ فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: تصادفات جرحی در این استان از ابتدای امسال ۲۳ درصد، تصادفات خسارتی ۲۰ درصد و فوتی ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

سردار ناصر فرشید، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی عنوان کرد: از ابتدای امسال ۱۶ نفر در معابر شهری و ۱۲۴ نفر در جاده‌های استان بر اثر تصادفات فوت کرده‌اند.
وی با تاکید بر اینکه تصادفات از دغدغه‌های مهم پلیس است گفت: بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ فقره تصادف درون شهری در سال جاری ثبت شده و تصادفات برون شهری نزدیک به هزار و ۹۰۰ فقره بوده که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی عنوان کرد: ۷۶.۵ درصد تصادفات درون شهری خسارتی و ۲۳.۵ درصد فوتی بوده است همچنین ۵۵ درصد تصادفات جاده‌ای خسارتی، ۳۷ درصد جرحی و ۷ درصد فوتی بوده است و سازمان‌هایی در فرهنگ ترافیک و  تردد خودروها سهم دارند که باید به این آمار توجه ویژه کنند.
وی گفت: ۵۷ درصد تصادفات در راه‌های اصلی و ۵۳ درصد تصادفات از نوع واژگونی بوده است.
سردار فرشید با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۴۱۹ هزار خودرو اعمال قانون شده است افزود: بیش از سه هزار دستگاه خودرو نیز توقیف شده است.
وی با بیان اینکه ۲۸ درصد تصادفات استان در محور دیهوک - فردوس و یزد - طبس رخ داده است گفت: بیشترین فوتی‌ها و تصادفات در محورهای زابل - نهبندان - سربیشه و قاین - بیرجند با رقم ۶۴ درصد بوده است.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today