باشگاه خبرنگاران/ معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا مازندران از بهره‌مند شدن ۱۰۲ خانوار روستایی نکا از آب آشامیدنی سالم خبر داد.

حمیدرضا خدابخش پور، معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا مازندران اظهار کرد: با اتمام عملیات پروژه آبرسانی سنگر-کفرات در شهرستان نکا ۱۰۲ خانوار این دو روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار به زودی بهره مند می‌شوند.
او افزود: برای بهره بردای از این پروژه، عملیاتی شامل بهسازی یک دهنه چشمه، احداث دو باب مخزن ذخیره ۵۰ متر مکعبی، تجهیز ۲ واحد ایستگاه پمپاژ، لوله گذاری خط انتقال به طول ۵/۳ کیلومتر و یک کیلومتر لوله گذاری شبکه توزیع اجرا شده است.
خدابخش پور اعتبار صرف شده برای بهره برداری از این پروژه را ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
او با اشاره به اصلاح شبکه توزیع آب شرب روستای ملیج گاله به دلیل فرسودگی شبکه قدیم و پرت بالای آب آشامیدنی، گفت:با توجه به تراکم بالای شکستگی ها، فرسودگی شدید شبکه قدیم و پرت زیاد آب در این روستا عملیات اصلاح شبکه توزیع به طول ۲۶۵ متر، نصب و اصلاح مجدد انشعاب به تعداد ۲۴ فقره و نیز ۷ مورد اتصال به کوچه‌ها با مشارکت شورای اسلامی و دهیاری اجرا شده است.
خدابخش پور گفت: برای اجرای این پروژه ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار صرف شده که ۳۵۰ میلیون ریال توسط امور آب و فاضلاب شهرستان نکاء و بقیه توسط شورای اسلامی و دهیاری روستا هزینه شده است.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today