ایرنا/ رئیس انجمن صنفی کشاورزان رودان گفت:‌ کارخانه‌های فرآوری لیموترش در سایر نقاط کشور به واسطه دریافت ارزان لیموترش رودان از بازار که توسط دلالان برایشان ارسال می‌شود، تاکنون حاضر به خرید مستقیم از باغداران نشده‌اند.

محمد خیراندیش، رئیس انجمن صنفی کشاورزان رودان اظهار کرد: تعاون روستایی قیمت ۹۰ هزار ریال برای خرید لیموترش تعیین کرده که هیچ کدام از هزینه‌های باغدار را جبران نمی‌کند.
وی با اشاره به گرمای طاقت‌فرسای فصل برداشت لیموترش که در تیر و مردادماه است، اضافه کرد: کارشناسی درستی در خصوص قیمت تمام‌شده محصول لیموترش انجام نشده است و از طرفی باید به این پرسش پاسخ داد که آیا نباید باغدار و کشاورز از کسب و کار خویش سود، عایدی یا درامدی داشته باشد تا انگیزه‌ای برای ادامه فعالیت شود؟
رئیس انجمن صنفی کشاورزان رودان اضافه کرد:‌ قیمت لیموترش تا ۲۷ خرداد بالای ۳۵۰ هزار ریال بود که متأسفانه تعدادی از باغداران اقدام به برداشت لیموی بهاره اقدام کردند و این، یکی از دلایل کاهش قیمت شد.
خیراندیش اضافه کرد: زمانی هم که قیمت محصول و به خصوص لیموترش کاهش یابد، به سختی افزایش می‌یابد و راهکار حل مشکل هم ایجاد کارخانه‌های فرآوری در شهرستان است.
وی افزود: کارخانه‌های فرآوری لیموترش هم که در سایر نقاط کشور قرار دارند به واسطه دریافت ارزان لیموی این شهرستان از بازار که توسط دلالان برایشان ارسال می‌شود و بهترین کیفیت را در کل کشور دارد، تاکنون حاضر به خرید مستقیم از باغداران نشده‌اند.
خیراندیش بیان کرد: کارخانه‌ها می‌گویند وقتی لیموترش بسیار با کیفیت رودان با قیمت بسیار ارزان برای ما ارسال می‌شود چرا باید با قیمتی بالاتر و به صورت مستقیم از باغدار خرید کنیم؟، به همین علت تمامی رایزنی‌ها بدون نتیجه بوده است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today