ایرنا/ رئیس جمهور در بدو ورود به استان کرمان در قالب سفر استانی خود گفت: فقر و محرومیتی که در استان بویژه جنوب کرمان وجود دارد زیبنده نیست و دولت مصمم به زدودن آن از چهره زیبای این استان است.

آیت الله سیدابراهیم رییسی، رئیس‌جمهور در جریان سی و یکمین سفر استانی خود به کرمان در فرودگاه بین المللی هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: کرمان ظرفیت های بسیاری در کشاورزی، باغداری، گردشگری و معادن دارد و از آن به عنوان بهشت معادن ایران یاد شده است.
وی نیروی انسانی کارآمد، جوان و تحصیل کرده را دیگر ظرفیت مهم کرمان با وجود ۱۰۰ مرکز دانشگاهی آموزش عالی نام برد و گفت: اینها ظرفیت های بزرگی است که باوجود آنها بیکاری در استان معنا ندارد.
رییسی در عین حال با اشاره به محرومیت های موجود در این استان افزود: دولت مصمم به تکمیل پروژه های نیمه تمام و محرومیتی است که مردم را رنج می دهد.
رییس جمهور تاکید کرد: مصمم هستیم با کمک مردم در رفع فقر و محرومیت که چهره زیبای استان کرمان را بد جلوه می دهد اقدام کنیم.
وی گفت: در دولت هرجا موفقیتی بوده در حوزه هایی بوده که مردم مشارکت داشته اند.
رئیس‌جمهور افزود: مشارکت مردم در سرمایه گذاری بویژه در جنوب استان بسیار اهمیت دارد زیرا اینجا در استان زمینه های بسیار برای سرمایه گذاری وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد.
وی با بیان اینکه فعالیت معادن که جزو ذخایر ارزشمند کشور است باید به نفع مردم و حل مشکلات مردم نیز باشد گفت: سهیم کردن مردم در منافع معادن از برنامه های کاری دولت است.
رییسی گفت: دولت در این سفر با نظرخواهی از نماینده رهبری در استان، استاندار، مدیران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و خبرگان برنامه ای را به عنوان مصوبات این سفر در استان پیش بینی و نهایی می کند.
به گفته وی با حضور مدیران و اخذ نظر آنان مصوبات سفر در شورای اداری مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از آن نیز به همت مدیران در استان و مرکز تلاش می کنیم مصوبات اجرایی شود.
وی اظهار کرد: از همینجا از مردم عزیز استان که جا داشت به همه شهرستان ها سر بزنم تشکر می کنم اما در این سفر دو روزه فرصت حضور در همه شهرستان ها نمی شود و در فرصت دیگری در خدمت مردم و خانواده شهدا در شهرستان های دیگر خواهیم بود.
رییسی افزود: سفر به کرمان حسن ختام سفرهای استانی است که امیدواریم آنچه خواست مردم است را دراین سفر پیگیری کنیم که در این زمینه بررسی های مشکلات و احصای کمبودهای استان کرمان انجام شده است.
وی گفت: کرمان مهد مردان و زنان فرهیخته، شعرا، ادبا، هنرمندان، سیاسیون و چهره های برجسته علمی است که از آنان به نام این استان یاد می شود.

شهیدسلیمانی افتخار کرمان و جهان اسلام
رئیس جمهوری بیان کرد: شهید سلیمانی نماد مقاومت و افتخاری برای کرمانی ها، کشور و جهان اسلام است که مقام معظم رهبری از ایشان به عنوان یک مکتب یاد کردند و مورد توجه همگان قرار دارد.
وی با اشاره به وجود ۶ هزار و ۵۰۰ شهید و ۱۹ هزار جانباز و ایثارگر استان کرمان گفت: از این استان به عنوان یکی از محورهای مقاومت یاد می شود و به حقیقت و راستی اینجا را پایتخت مقاومت نامیدند، ضمن آنکه کرمانی ها در دفاع مقدس ایفای نقش داشتند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar