صدا و سیما/ نماینده تام الاختیار وزیر میراث فرهنگی از اماکن تاریخی وگردشگری راین بازدید کرد.

میثم آسوپا، نماینده تام الاختیار وزیر میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی در جلسه شورای اداری راین بیان کرد: راین به عنوان شهر ملی چاقو سازی ثبت شده وبه زودی بازارچه صنایع دستی در بخش راین راه اندازی می شود و اعتبارات مربوط اختصاص خواهد یافت. 
آسوپا از ایجاد خانه خلاق صنایع دستی به منظور توسعه صنایع دستی بخش راین خبر داد و گفت: صنایع دستی جزو صنایع زود بازده است وبنابراین تسهیلات تبصره ۱۸ و صندوق توسعه ملی راهبردی برای حمایت هنرمندان است.
وی افزود: این ابشار ظرفیت ویژه ای است که در کنار ارگ تاریخی می تواند راین را به مقصد گردشگری تبدیل کرد بنابراین برای ایجاد زیرساخت های آن اعتباراتی تخصیص خواهد یافت.
نماینده تام الاختیار وزیر میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی در باره خارج ساختن ارگ تاریخی راین از حوزه صندوق حفظ و احیا خاطرنشان کرد: از طریق ماده ۲۷ این بنای تاریخی واگذار خواهد شد.
وی تاکید کرد: با همکاری شهرداری راین مقرر شد علاقمندانی که قصد ساخت تاسیسات گردشگری در بلوار افلاطون را داشته باشند مشمول طرح تشویقی شهرداری  تغییر کاربری ملک خود به گردشگری خواهند شد.
آسوپا ادامه داد: در این طرح سرمایه گذاران هیچ هزینه ای را برای تغییر کاربری پرداخت نخواهند کرد.
نماینده تام الاختیار وزیر میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی در زمینه خانه تاریخی عامری که در اختیار شهرداری است گفت: این خانه با همکاری میراث فرهنگی محوطه سازی خواهد شد و تسهیلات ویژه ای برای ادامه مرمت و تجهیز دریافت خواهند کرد.
وی در ادامه گفت استان کرمان رتبه اول در خانه های بوم گردی را دارد.
وی در بدو ورود به راین در گلزار شهدا ادای احترام کرد و بازدید از ارگ راین، بلوار افلاطون، خانه بوم گردی، و آبشار راین در ادامه بوده است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar