صدا و سیما/ مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: ایستگاه ویژه جابه‌جایی زائرین اربعین در پایانه مسافری این شهر راه‌اندازی می‌شود.

عبدالکریم اخترشناس، مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر بیان کرد: این ایستگاه با همکاری انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان و به منظور هماهنگی و ارائه خدمات مطلوب‌تر به زائران اربعین حسینی ایجاد می‌شود و در طول ایام اربعین فعال است.
وی اظهار کرد: بر اساس اعلام ستاد سفر اربعین کشور، طرح سراسری جابه جایی زائران اربعین حسینی از ۱۰ شهریور تا پنجم مهر به مدت ۲۷ روز اجرایی می‌شود و زائران از شهر‌های محل سکونت خود به مرز‌های تعیین شده و بالعکس جابه جا می‌شوند.
اخترشناس افزود: در اربعین ۹۸ که بعد از آن بدلیل شرایط کرونایی سفر اربعین انجام نشد ۲۷ هزار و ۹۲۰ زائر با ۹۰۹ سفر ناوگان عمومی از استان بوشهر به مرز شلمچه اعزام و تعداد ۲۸ هزار زائر نیز با انجام ۸۶۸ سفر ناوگان عمومی از این مرز به داخل استان جابه جا شدند.
وی با اشاره به احتمال افزایش تقاضا برای سفر اربعین و لزوم هماهنگی مدیران کاروان‌ها با بخش حمل و نقل در استان بوشهر گفت: پس از ۲ دوره تعطیلی سفر اربعین به دلیل شرایط کرونایی در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ پیش بینی می‌شود امسال شاهد افزایش ۲۰ یا حتی ۳۰ درصدی تقاضای سفر برای زیارت اربعین حسینی باشیم که از مدیران کاروان‌ها تقاضا می‌شود در این زمینه هماهنگی لازم را با مسئولان بخش حمل و نقل داشته باشند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar