صدا و سیما/ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: سیلاب اخیر باعث ۵۴۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خسارت به بنا‌های تاریخی و تاسیسات گردشگری این استان شد.

علیرضا جیلان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: فعالیت سامانه بارشی شدید و جاری شدن سیلاب اخیر در نقاط مختلف استان باعث وارد شده ۵۴۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خسارت به بنا‌های تاریخی و تاسیسات گردشگری این استان شد.
وی تاکید کرد: جاری شدن سیل اخیر در مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری به ۸۲ بنای تاریخی و تاسیسات گردشگری استان شامل ۲۷ تاسیسات گردشگری، ۵۱ بنای تاریخی و چهار بنای تاریخی گردشگری خسارت وارد کرد.
وی افزود: خسارت وارد شده به تاسیسات گردشگری و بنا‌های تاریخی چهارمحال و بختیاری در سیل اخیر مختص شهرستان‌های ۱۰ گانه این استان است.
جیلان اضافه کرد: هم‌اکنون گِل‌ولای و آب‌های موجود در تاسیسات گردشگری و بنا‌های تاریخی نقاط مختلف استان تخلیه و عملیات استحکام‌سازی این تاسیسات و بنا‌ها انجام شده است تا خسارت جدیدی وارد نشود.
وی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز به‌منظور تعمیر و مرمت تاسیسات گردشگری و بنا‌های تاریخی خسارت‌دیده ناشی از جاری شدن سیل اخیر در استان با اولویت پیگیری، جذب و اختصاص داده می‌شود.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday