صدا و سیما/ هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد از احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کردستان به دلیل افزایش دما و تداوم گرما خبر داد.

علی پناهی، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به پیش بینی نقشه‌های هواشناسی، گفت: تا اواسط هفته آینده موج گرما در استان تداوم دارد و امکان وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های استان وجود دارد.
وی میزان افزایش دما را تا روز شنبه هفته آینده یک تا دو درجه سانتی گراد خواند و یادآور شد: از بعدازظهر امروز جمعه هم شاهد وزش باد و افزایش پوشش ابر خواهیم بود و احتمال ضعیف بارش و رگبار موقت در برخی مناطق استان وجود دارد.
پناهی با اعلام اینکه هواشناسی استان هشدار سطح زرد را صادر کرده است، افزود: با توجه به تداوم موج گرما در استان امکان وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان دور از انتظار نیست.
وی از دیگر مخاطرات تداوم و افزایش دمای هوا در استان را افزایش مصرف حامل‌های انرژی خواند و اضافه کرد: در این گونه شرایط توصیه می‌شود شهروندان از روشن کردن آتش در مراتع و جنگل‌ها خودداری و یا از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان بر آبیاری را در ساعات اولیه صبح و اوایل شب تاکید کرد و افزود: از مردم درخواست می‌شود در مصرف حامل‌های انرژی هم صرفه جویی لازم را داشته باشند.
پناهی  ادامه داد: طی شبانه روز گذشته روستای قاملو قروه با دمای ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر خُنک‌ترین و روستای سلین در سروآباد با دمای ۴۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان بودند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online