ایسنا/ با ادامه روند ابتلا به کووید۱۹، طبق آخرین آمار از وضعیت شیوع کرونا در فارس، تعداد مبتلایان جدید بستری شده در این استان سه رقمی شد.

برپایه آخرین گزارش وضعیت شیوع کرونا در فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح پنج‌شنبه ۲۰ مرداد، دو میلیون و ۲۰۰ هزار و ۹۶۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های فارس تهیه و منجر به شناسایی ۶۴۷ هزار و ۴۷۹ بیمار مثبت شده است.
این گزارش حاکیست، با بستری ۱۰۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۰۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۶ هزار و ۴۷۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
گفتنی است، در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۱۲ هزار و ۷۸۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۸۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۳ هزار و ۹۰۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۰ هزار و ۷۵۹ دُز نوبت سوم و ۹۰ هزار و ۸۴۳ دُز یادآور واکسن بوده است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online