مهر/ مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان با بیان اینکه ۸.۷ درصد مدارس استان، غیردولتی است، گفت: عمده این رقم در بخش آموزش ابتدایی در حال فعالیت هستند.

علی اسماعیلی، مدیرکل اموزش‌وپرورش استان زنجان اظهار کرد: هرچند که هر دو بخش آموزش دولتی و غیردولتی در راستای تربیت و آموزش دانش‌آموزان تلاش می‌کنند اما دانش‌آموزان و اولیا انتظارات بالاتری از بخش آموزش غیردولتی و مدارس غیرانتفاعی دارند.
وی با اشاره به اینکه خانواده‌هایی که با تحقیق و جست‌وجو مدارس غیردولتی را برای تحصیل و آموزش فرزندان خود انتخاب می‌کنند، به دنبال سطح بالاتری از آموزش و تربیت برای فرزندان خود هستند، اظهار داشت: در راستای تحقق این امر معلمان مدارس غیردولتی نقش بسیار پررنگی ایفا می‌کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: معلمان آموزش ابتدایی ایثارگر هستند و لذت آموزش ابتدایی برای معلمان این بخش متمایز از سایر مقاطع آموزشی است، زیرا علوم و آموزشی که در مقطع ابتدایی ارائه می‌شود تا پایان عمر در دانش‌آموزان نهادینه خواهد شد.
اسماعیلی بر لزوم توجه مدیران موسسات غیردولتی برای ماندگاری معلمان در مراکز مذکور تاکید کرد و افزود: مشاهده شده که در یک مقطع تحصیلی در مراکز آموزش غیردولتیچندین معلم پیاپی جابه‌جا می‌شوند و این موضوع باید اصلاح شود و برای تثبیت معلمان در مراکز آموزشی تلاش بیشتری صورت گیرد.
وی ابراز داشت: از سوی مجلس و مدیران ارشد نگاه خاصی نسبت به معلمان غیردولتی معطوف شده است تا برای افزایش انگیزه و بهبود شرایط شغلی این قشر گام‌هایی برداشته شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، به نبود تمایز همکاران مشغول فعالیت در مدارس دولتی و غیردولتی به لحاظ رتبه در آموزش و پرورش اسان اشاره کرد و افزود: همکاران ما در هر دو بخش دولتی و غیردولتی جزو خانواده بزرگ تعلیم و تربیت هستند واز این جهت تمایزی بین معلمان به لحاظ رتبه در آموزش و پرورش کشور وجود ندارد.
اسماعیلی به سهم مدارس غیردولتی در بین کل مدارس استان اشاره کرد و گفت: مدارس غیردولتی ۸.۷ درصد از مدارس استان را شامل می‌شود و عمده این رقم در بخش آموزش ابتدایی در حال فعالیت هستند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today