ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: طرح نفس با هدف نجات فرزندان سالم از سقط در این استان آغاز شد.

مشهود تقیلو، معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان اظهار کرد: مقدمات و نیازمندی‌های اجرای طرح نفس در استان، شیوه و ساختار اجرای طرح، وضعیت شاخص‌های جمعیتی و محورهای تحلیلی سقط، عوارض جسمی و روان‌شناختی سقط و عواقب و نکات شرعی و اخلاقی سقط جنین از محورهای است که در جلسه ای مورد بررسی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در صورت وجود هرگونه مشکلی در اجرای این طرح، آن را پیگیری کرده و به نتیجه می‌رسانیم که این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است.
این مسوول اجرای طرح نفس را از اولویت‌های وزارت بهداشتف درمان و آموزش پزشکی و بسیج جامعه پزشکی عنوان کرد و گفت: همه‌ مدیران دانشگاه علوم پزشکی زنجان در حوزه‌های بهداشت، درمان و آموزش موظفند این طرح را در اولویت امور قرار داده و در اجرای مطلوب آن مشارکت کنند.  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به آیه ۳۲ سوره مائده که می‌فرماید هر کس نفسی را حیات بخشد و از مرگ نجات دهد، مانند آن است که همه مردم را حیات بخشیده است، اظهار داشت: با تدبر در این آیه، عظمت و اهمیت طرح نفس کاملا نمایان می‌شود.
وی با تقدیر از مسئولین کمیته‌ها و مجریان طرح نفس در استان گفت: شما در طول اراده‌ خداوند متعال، نجات‌بخش حیات انسان‌هایی هستید که در معرض خطر سقط و نابودی قرار دارند و شیرینی و حلاوت این کار، وصف‌ناپذیر است.
 تقی‌ لو تلاش تمامی دست‌اندرکارانی که در این مسیر گام نهاده‌اند و به نحو احسن فعالیت می‌کنند، قابل تقدیر عنوان و خاطرنشان کرد: ممانعت از نابودی انسان‌های بی‌گناهی که به دلیل برخی کمبودها و ناآگاهی‌ها در معرض خطر سقط قرار دارند، بسیار ارزشمند است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today