فارس/ رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: آماده‌سازی دو شهرک صنفی در مشهد به پایان رسیده است و این دو شهرک به زودی و احتمالا همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

محمود بنانژاد، رئیس اتاق اصناف مشهد بیان کرد: استفاده از خدمات اشتراکی برای واحدهای صنفی در حوزه شهرک‌ها بسیار حائز اهمیت است چون واحدهای اصناف اغلب خرد و کوچک هستند و می‌توانند در حوزه تحقیق و توسعه، بسته‌بندی، مشاورین مالیاتی، تامین اجتماعی و غیره به صورت اشتراکی از خدمات شهرک‌ها استفاده کنند.
وی تصریح کرد: در ایجاد شهرک‌های صنفی برای برخی صنوف اقدامات ویژه‌ای انجام شده‌ است و در نهایت دو شهرک به آماده‌سازی نهایی رسید و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس اتاق اصناف مشهد با اشاره به اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و تقویت نظارت بر اصناف در این راستا، گفت: به طور قطع اجرای یک جراحی اقتصادی با آثار و سختی‌هایی همراه است اما مزایای آن برای مردم بعد از گذشت مدت کوتاهی نمایان می‌شود.
بنانژاد افزود: تقویت نظارت‌ها و همچنین اثرگذاری قانون عرضه و تقاضا از عوامل کنترل آثار اجرای این طرح مهم اقتصادی است، همچنین اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان که به نفع مردم و در حمایت از نانوایان است تاکنون روند اجرایی خوبی داشته و ۹۵ درصد نانوایی‌های دارای سهمیه آرد یارانه‌ای دستگاه کارت‌خوان نصب کرده‌اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه را یکی از برنامه‌های مهم در دستور کار اعلام کرد و ادامه داد: اغلب تخلفات صنفی در این واحدها اتفاق می‌افتند و در این راستا طرح صدور پروانه بدون استعلامات خاص به زودی با ابلاغ از سوی هیئت عالی نظارت سازمان صنفی اجرا می‌شود.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today