باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: طبق برنامه‌ای که در طرح ملی مسکن برای استان زنجان ابلاغ شده بود، به لحاظ برش جمعیتی، سهم استان ۴۰ درصد بیشتر از جمعیت تخصیص یافته است.

مسعود بیات منش، مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان در دومین جلسه شورای مسکن در محل استانداری زنجان، اظهار کرد: تامین مسکن برای افرادی که توان مالی ندارند از برنامه‌های مهم دولت است.
او با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ای که در طرح ملی مسکن برای استان زنجان ابلاغ شده بود، به لحاظ برش جمعیتی، سهم استان ۴۰ درصد بیشتر از جمعیت تخصیص یافته است، افزود: سهم این استان از ۵۰ هزار واحد به ۷۰ هزار واحد افزایش یافت و این تعداد واحد مسکونی طی چهار سال ساخته می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: در بخش شهری ۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب خودمالکی، بافت فرسوده، تعاونی‌ها و حمایتی تقسیم بندی شده است.
بیات منش ادامه داد: طی پنج سال أخیر بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی توسط بخش خصوصی در بافت فرسوده و سایر بخش‌ها ساخته شده و گفتنی است حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی نیز توسط بخش خصوصی اجرا خواهد شد.
او با بیان اینکه طبق برنامه ریزی بیش از ۳۷ هزار واحد از این تعداد واحد‌های هدف گذاری شده با تامین زمین از سوی دولت اجرا می‌شود، افزود: این به این معناست که زمین توسط دولت به صورت رایگان تامین می‌شود و از طریق ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن، ساخت و ساز انجام می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه این تعداد واحد مسکونی براساس برش شهرستانی تقسیم بندی شده است، گفت: در این میان ۲۳ هزار واحد مسکونی برای شهرستان زنجان بوده؛ ۳ هزار واحد برای شهرستان ابهر و  هزار واحد برای هیدج و…تقسیم بندی شده است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today