صدا و سیما/ ۳ تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه‌های الوارث، الزهرا و آستان قدس حسینی کشور عراق امضا شد.

دکتر محمدعلی کیانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم امضای این تفاهم همکاری عنوان کرد: ما مصمم هستیم تا آن چیزی را که در این تفاهم‌نامه آمده اجرا شود و از همین امروز کارمان را به‌صورت رسمی آغاز خواهیم کرد.
دکتر محمدعلی کیانی افزود: شهر‌های امام حسین(ع) و امام رضا(ع) باید در تمامی زمینه‌ها به هم کمک کنند و ما هم در برای اجرای درست بند‌های این ۳ تفاهم‌نامه با تمام توان تلاش خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه افتخار بسیار بزرگی بود که بتوانیم میزبان نماینده تولیت آستان قدس حسینی و مسئولان دانشگاه‌های الوارث الانبیاء و الزهرا(س) کربلا باشیم، گفت: عقیده ما این است همکاری میان مشهد و کربلا برای هر دو شهر منشا خیرات و برکات بسیار زیادی خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: توصیه ما به تحصیل در رشته‌ها و دوره‌های کوتاه‌مدت به‌ویژه موارد مهارتی اعمال تشخیصی، مهارتی و پیوندی برای تشخیص صحیح و انجام به‌موقع بوده تا شرایط ویژه بسیارخوبی میسر گردد.
نماینده تولیت آستان قدس حسینی هم در ادامه این مراسم گفت: نکته قوت این سفر در امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک در حوزه سلامت میان مشهد مقدس و کربلای معلی بود و انتظار دارم که نتایج این تفاهم‌نامه‌ها پررنگ‌تر از امضای آن باشد.

زمینه حضور راحت‌تر دانشجویان عراقی در مشهد فراهم می‌شود
دکتر جاسم حیدر، رئیس دانشگاه الوارث الانبیاء کربلا با بیان اینکه در قدم اول این تفاهم‌نامه‌ها حضور راحت‌تر دانشجویان عراقی در مشهد قید شده است، افزود: امیدواریم این همکاری که از امروز به‌صورت رسمی آغاز می‌شود با خیرات و برکات بسیار همراه باشد و نتایج مثبت آن در شهر‌های مشهد و کربلا به نحو احسن دیده شود.
رئیس دانشگاه الوارث الانبیاء کربلا در ادامه این مراسم گفت: ما از هم‌اکنون آماده همکاری مشترک میان دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد و الوارث الانبیاء کربلا هستیم و بلافاصله پس از امضای طرفین آن را اجرایی خواهیم کرد.
دکتر ابراهیم افزود: معتقدیم که این همکاری فی‌مابین منشا خیرات و برکات بسیاری برای هر دو دانشگاه شهر‌های مشهد مقدس و کربلای معلی خواهد بود.
دکتر زینب فیصل، رئیس دانشگاه الزهرا(س) هم در این مراسم گفت: تفاهم‌نامه میان دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد و الزهرا(س) کربلا در قالب ۷ بند به امضای طرفین رسیده و امیدواریم بهترین نتایج علمی را در اجرای آن ببینیم.
دکتر زینب فیصل افزود: امید زیادی به موفقیت طرفین این تفاهم‌نامه همکاری مشترک داریم و معتقدیم قطعاً تلاش‌های هر دو طرف با نتایج بسیار خوبی همراه است و به الگویی بسیارخوب برای دیگر شهر‌های مذهبی تبدیل خواهد شد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today