باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان بیماری به هشت هزار و ۷۶ نفر رسید.

عباس رضائیان زاده، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، دو میلیون و ۲۰۳ هزار و ۲۰۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۸ هزار و ۶۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او گفت: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع، یک میلیون و ۷۹۳ هزار و ۳۷۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۷ هزار و ۱۴۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۴۰۹ هزار و ۸۳۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۱ هزار و ۴۸۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او گفت: با بستری ۹۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۶۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
رضائیان زاده گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری به هشت هزار و ۷۶ نفر رسید.
او گفت: همچنین از ابتدای شیوع این بیماری ۶۳۷ هزار و ۲۵۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبودیافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسئول در دانشگاه گفت: در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۱۵ هزار و ۹۹۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۷ هزار و ۵۸۷ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۴ هزار و ۱۵۹ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۱ هزار و ۲۲۵ دُز نوبت سوم و ۹۳ هزار و ۲۸ دُز یادآور واکسن بوده است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online