ایرنا/ مدیرکل دفتر فنی و حمل و نقل و ترافیک استانداری فارس با بیان اینکه هتل نیمه‌تمام آسمان شیراز با مشکلاتی در زمینه استحکام، ایمنی و میراث فرهنگی روبه‌رو است، از بررسی وضعیت این هتل توسط کمیته‌ای علمی خبر داد و گفت: تا زمانی که استحکام‌ این بنا مسجل نشود، اجازه نخواهیم داد عملیات ساخت ادامه یابد.

امیرحسین جمشیدی، مدیرکل دفتر فنی حمل و نقل و ترافیک استانداری فارس در رابطه با آخرین وضعیت هتل آسمان اظهار کرد: طبق قانون، طرح استحکام‌بخشی برای بررسی وضعیت این ساختمان مشخص شده است و این طرح بر اساس مقررات ملی ساختمان باید توسط سازمان نظام مهندسی شهرداری تهیه شود.
مدیرکل دفتر فنی و حمل و نقل و ترافیک استانداری فارس ادامه داد: البته برای اطمینان بیشتر یک کمیته علمی هم با محوریت سازمان نظام مهندسی تشکیل داده‌ایم؛ در این کمیته از تجربیات و نظرات تعدادی از اساتید دانشگاه و مهندسین پیشکسوت بهره گرفته‌ایم تا بتوانیم از این طریق به بررسی طرح استحکام‌بخشی که توسط مشاور ذیصلاح تهیه شده بپردازیم.
جمشیدی اضافه کرد: این کمیته طرح استحکام‌بخشی را بررسی و در نهایت مشخص می‌کند که آیا این طرح جوابگوی کاربری هتل هست یا نه؟ تصمیم‌گیری نهایی پس از نتایج اعلام شده از سوی کمیته اعلام خواهد شد.
این مقام مسئول بیان کرد: مشاوری که برای ارزیابی وضعیت این هتل انتخاب شده مشاور بسیار مجربی است که صلاحیت این کار را دارد. در واقع این مشاور توسط کمیته علمی انتخاب شده است.
جمشیدی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تبلیغات رسانه‌ای تأثیری بر تصمیم‌گیری نهایی برای ادامه عملیات ساخت این هتل دارد، گفت: تا زمانی که از استحکام ساختمان این هتل مطمئن نشدیم قطعا اجازه ادامه عملیات ساخت را نخواهیم داد و به همین دلیل کمیته علمی برای ارزیابی وضعیت استحکام این هتل تشکیل شده است. البته برخی معتقدند که این کمیته بایستی در استانداری یا شهرداری تشکیل می‌شد اما برای ما طی شدن روند تخصصی کار از اهمیت بسیاری برخوردار بود. لذا این کمیته را در سازمان نظام مهندسی و با اعضای غیراداری تشکیل دادیم که اکثر آنها شخصیت‌های علمی، دانشگاهی و گروه‌های تخصصی نظام مهندسی هستند و تعصب خاصی روی بحث استحکام بنا دارند. تا زمانی که برای ما موضوع استحکام‌ این بنا مسجل نشود قطعا اجازه نخواهیم داد عملیات ساخت این هتل نیمه‌کاره ادامه یابد.
مدیرکل دفتر فنی و حمل و نقل و ترافیک استانداری فارس با بیان اینکه هتل آسمان در حال حاضر با سه مشکل استحکام، ایمنی و میراث فرهنگی روبه‌رو است، گفت: در حال حاضر این کمیته بحث استحکام‌بخشی بنا را ارزیابی می‌کند و دو مشکل دیگر این ساختمان هم در دست بررسی است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online