سلام نو/ تنگه براق دره‌ای زیبا در نزدیکی روستایی به همین نام در ۲۰ کیلومتری شهر سده در شهرستان اقلید قرار دارد. 

تنگه براق دره‌ای زیبا در نزدیکی روستایی به همین نام در ۲۰ کیلومتری شهر سده در شهرستان اقلید در شمال غربی شیراز استان فارس قرار دارد. مردم ساکن این روستا به زبان لری و ترکی صحبت می‌کنند. مهمترین شغل این افراد دامپروری و کشاورزی محصولاتی مانند گندم، غلات، سیب و هلو است.
مادر طبیعت بسیار سخاوتمند است و به هر کجا که نگاه کنید می‌توانید بخشی از این سخاوت را ببینید. دریاهای وسیع، دره‌های عمیق، جنگل‌های شلوغ، کوه‌های بلند و بسیاری از پدیده‌های دیگر بخشی از هدیه شگفت‌انگیز طبیعت هستند.
در میان دره‌ها می‌توانید بیشتر این مناظر را با هم ببینید و به همین دلیل است که گردشگران جذب این نوع مکان‌ها می‌شوند. تصور کنید دره‌ای عمیق پر از درختان سرسبز بلند، نهر جاری رودخانه‌ای زلال، آبشارهای جاری از صخره‌ها و چشمه‌های جوشان از صخره‌ها... اگر از دیدن این تصویر زیبا خوشحال می‌شوید، می‌توانید از تنگ براق دیدن کنید.
فاصله سده تا تنگه براق ۹۰ کیلومتر و تا شیراز ۱۹۰ کیلومتر است. این روستا در ارتفاع ۱۹۴۰ متری از سطح دریا واقع شده و در فصل بهار و تابستان دارای آب و هوای معتدل است اما در پاییز و زمستان خنک است و به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی چشم انداز بسیار زیبایی دارد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online