ایرنا/ طبق آخرین گزارش اعلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ثبت ۴ فوتی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان کرونا در فارس به ۸۰۸۰ نفر رسید.

از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح یکشنبه ۲۳ مرداد، دو میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۳۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۴۹ هزار و ۲۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
این گزارش حاکیست، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۷ هزار و ۶۷۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
براساس این گزارش آماری، با بستری ۱۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۸۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۷۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۸۰ نفر رسید.
این گزارش حاکیست، در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۱۸ هزار و ۷۰۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۷ هزار و ۷۹۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۴ هزار و ۳۶۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۱ هزار و ۶۳۱ دُز نوبت سوم و ۹۴ هزار و ۹۱۵ دُز یادآور واکسن بوده است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online