خبرگزاری دانا/ مسئول ستاد اربعین البرز، از خدمت‌رسانی ۱۰۰ موکب البرز به ۱۰۰ هزار زائر در عراق در ایام اربعین حسینی خبر داد و گفت: بزرگ‌ترین موکب استان البرز ویژه ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهر نجف مسیر شارع الحولی پذیرای زائران اربعین حسینی است.

امیر رحمانی، مسئول ستاد اربعین البرز، اظهار کرد: پس از وقفه دوساله موکب داری به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایام اربعین، امسال موکب داران مردمی برنامه ریزی ها را برای اعزام به عراق انجام دادند.
رحمانی افزود: سال ۹۸ قریب به ۷۵ موکب البرز در عراق فعال بود اما با تلاش ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز امسال این آمار به ۱۰۰ موکب رسیده و پیش بینی ما این است که بتوانیم زمینه اسکان ۱۰۰ هزار نفر را فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه البرز معین استان ایلام بوده و موکب های استان در مرز مهران مستقر می شوند، اظهار کرد: بزرگترین موکب استان البرز ویژه ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهر نجف مسیر شارع الحولی پذیرای زائران اربعین حسینی است.
رحمانی به اسکان روزانه ۱۵ هزار نفر در هر وعده صبحانه، ناهار و شام اشاره و تصریح کرد: موکب البرز بین المللی است، ۲۷ مرداد اقلام مورد نیاز موکب‌ها اعزام می شوند تا ۱۰ روز قبل از اربعین موکب ها برای پذیرای از زائران برپا شوند.
وی گفت: پیشگامان موکب داری در البرز خیرین و مردم هستند و وابسته به هیچ نهادی نیستند، همچنین به واسطه نذر اربعینی کامیون داران، راننده‌های استان اقدام به جابه‌جایی اقلام مورد نیاز موکب ها کرده و اینگونه نذر خود را ادا می کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday