صدا و سیما/ معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت و اجرای طرح جامع پایانه مرزی رازی خبر داد.

داریوش امانی، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی آذربایجان غربی با اعلام این خبر بیان کرد: این استان به جهت دارا بودن بیشترین تعداد مرزهای جاده ای و کشورهای همسایه از با اهمیت ترین استان های کشور است و به ویژه وجود پایانه مرزی بازرگان با اختصاص بیشترین تبادلات با کشور ترکیه و اروپا جایگاه حساس آذربایجان را دوچندان کرده است.
امانی ادامه داد: در پایانه مرزی رازی نیز به عنوان مرز دیگر استان در همسایگی کشور ترکیه اقدامات لازم جهت ساخت ساختمان های تجاری و مسافری بصورت متمرکز آغاز شده بود که تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان در این راستا هزینه شده است و در زمان بهره برداری رسمی نیز درخصوص راههای دسترسی به مرز نزدیک به ‌۵۰ میلیارد تومان ابلاغ اعتبار خواهد شد.
وی از رفع مشکلات مربوط به معارضین سردرب پایانه مرزی رازی و آغاز عملیات احداث سردرب خبر داد و اظهار کرد: مسیر دسترسی به پایانه های مرزی باید در شان مردم و نظم جمهوری اسلامی باشد که در همین راستا اعتبارات لازم برای بهسازی مسیر پایانه مرزی رازی اختصاص می یابد.
این مقام مسئول با اشاره به برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در راستای ایمن سازی محور خوی - رازی پیش از بهره برداری از پایانه مرزی اذعان داشت: حضور مقام عالی استان در روند امور مربوط به پایانه مرزی رازی، ساخت و سازهای موجود و هماهنگی بین دستگاه ها بسیار ضروری بود که با تحقق آن و تشکیل شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی استان با محوریت رازی مصوب و تمامی دستگاه های فعال مستقر تا ۲۰ شهریور در ساختمان جدید مستقر شوند و مرز نیز به صورت رسمی مهرماه افتتاح خواهد شد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today