ایرنا/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم گفت: پس از دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت کوره‌های زغالی در منطقه سیمکان، سه تن چوب جنگلی بلوط کشف و ضبط شد.

ابراهیم شهسواری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم اظهار کرد: یک نفر متخلف با خرید چوب‌های جنگلی غیر مجاز از قاچاقچیان چوب اقدام به دپو و سپس تولید زغال می کرد که به دام افتاد.
شهسواری اظهار کرد: مبارزه و جلوگیری از قاچاق چوب غیرمجاز، برقراری ایست‌های بازرسی و گشت‌های شبانه، سرکشی از کوره‌ها و بازرسی از محل دپوی چوب‌ها در مناطق حساس از جمله اقدامات انجام گرفته به منظور جلوگیری از قاچاق چوب‌های جنگلی است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم ضمن هشدار به کوره‌داران و تولیدکنندگان زغال جنگلی گفت: عرصه‌های منابع طبیعی به طور مستمر تحت پایش و کنترل دقیق قرار دارد و دراین راستا با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی افزود: شوراها و دهیاران موکلفند برای برخورد و مبارزه با قاچاق چوب و به دام انداختن متخلفان همکاری لازم را با نیروهای منابع طبیعی داشته و در این راستا اطلاع رسانی کنند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم ضمن قدردانی از همکاری خوب دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و پاسگاه دوزه با اشاره به اهمیت حفظ و حفاظت از عرصه‌های جنگی و مرتعی و انتقال این میراث ارزشمند به آیندگان گفت: از مردم و طبیعت دوستان درخواست می‌کنیم در صورت اطلاع و یا مشاهده موارد مشکوک در این عرصه‌ها از جمله حمل  یا دپو هر گونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی  غیرمجاز، مراتب را به شماره‌های ۱۳۹ یا ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online