آخرین خبر/ اسم وایکینگ‌ها را همه شنیده‌ایم، دریانوردانی از جنوب اسکاندیناوی، مردمانی قوی، سخت‌کوش و البته بسیار خشن که کمابیش در نروژ، سوئد، دانمارک و به‌خصوص ایسلند امروزی زندگی می‌کردند. رگنار لاثبروک شخصیت افسانه‌ای این قوم است. مردی که تاریخ اروپا را تکان داد. قهرمانی که از یک روستای ساده برخاست، با پادشاه وایکینگ‌ها که این قوم را برای تاخت‌وتاز به سرزمین‌های بایر، فقیر و سرد روسیه می‌برد مقابله کرد و برای اولین‌بار قوم‌شان را برای غارت راهی انگلستان کرد. گفته می‌شود نام همسر رگنار «لاگرتا» بود، یک جنگجوی آمازون و استثنایی که در مبارزه با سپر مهارتی عجیب داشت و افسانه‌ای محسوب می‌شود. فرزند رگنار هم از شخصیت‌های برجسته وایکینگ محسوب می‌شود.

دریانوردانی سخت‌کوش که در شرایط سخت زندگی می‌کردند و ساختار سیاسی‌شان براساس قدرت فرمانروا و میزان غارتی بود که داشتند. این نژاد قوی و تنومند که مهارت‌های جنگی زیادی هم داشتند در زمانی چنین ساختار سیاسی عجیبی داشتند که اروپا آن‌چنان عقب افتاده نبود، اما پادشاهان توان رویارویی با قتل و غارت آن‌ها را نداشتند. همین قوم که در ظاهر فرهنگ و تمدن ویژه‌ای نداشتند تاثیر زیادی روی تاریخ اروپا و حتی باورهای مردم داشتند که در سریال محبوب و پرمخاطب شبکه هیستوری یعنی «وایکنیگ‌ها» به‌خوبی تصویر کشیده شده است. (برای تماشا کلیک کنید) 

این سریال که نمره عالی 8.5 را از کاربران imdb و نمره بالای 93 را از کاربران روتن تومیتوز گرفته است در فصل‌های اول متمرکز روی قدرت گرفتن و ظهور رگنار در جامعه وایکنیگ‌ها است. در ادامه شاهد تثبیت قدرت او، نفوذش در اروپا، چالش‌ها، تقابل‌ها و تعامل‌هایش با پادشاهان هم‌عصر، دشمنان داخلی و در نهایت اتحاد و انفصالش از «لاگرتا» افسانه‌ای هستیم. اگر سریال‌های تاریخی برای شما جذاب است این مجموعه که تا حد زیادی به تاریخ وفادار است توجه شما را جلب خواهد کرد. ولی فراموش نکنید با اثری مثل «بازی تاج و تخت» که فانتزی هم با آن ترکیب شده مواجه نیستید. روایت دراماتیک تاریخ، فراز و فرود یک شخصیت و تطور یک قوم موضوع این سریال جذاب است که البته برای افزایش جذابیت عناصر دراماتیک و گاهی مباحثات دینی و هم به آن اضافه شده است.

>>> لینک تماشای رایگان سریال

نکته  1: برای تماشای فیلم با اینترنت همراه نیازی به خرید اشتراک ندارید. (حجم مصرفی شما تمام بهاء می‌شود). فقط کافی است برای تماشای بهتر آخرین خبرتان را به روز کنید.  
نکته 2:
اگر می‌خواهید با تلویزیون هوشمند فیلم تماشا کنید کافی‌ست اینترنت همراه را روی تلویزیون هات‌اسپات کنید و «آخرین خبر» را در مرورگرتان جست‌وجو کنید.
نکته 3:
اگر هم از اینترنت خانگی استفاده می‌‌کنید می‌توانید با کمترین قیمت ممکن یک اشتراک بگیرید. در این حالت حجم اینترنت مصرفی شما نیم بهاء خواهد بود.

برای تماشای فیلم و سریال‌های بیشتر به بخش «سینما و چهره» آخرین خبر بروید. این پیشنهادها را هم از دست ندهید: .

.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar