ایرنا/ معاون برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان رازوجرگلان در خراسان شمالی گفت: امسال در مرحله نخست ۹۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های عمرانی در این شهرستان مرزی مصوب شد.

احمد وحیدی، معاون برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان رازوجرگلان اظهار کرد: بیشترین اعتبارات در فصل راه ها، عمران روستایی و ساخت بیمارستان در این شهرستان مرزی اختصاص می یابد.
وی افزود: مدیران شهرستانی باید پیگیری های لازم را برای جذب اعتبارات انجام دهند زیرا در مراحل بعدی اعتبارات دیگری از فصل‌های مختلف بودجه به این شهرستان اختصاص داده می شود.
وحیدی با بیان اینکه تسریع ساخت جاده "شیرین دره به راز" از مطالبات اهالی این شهرستان مرزی است، گفت: مطالعات و کارشناسی های این طرح مربوط به ۲۰ سال پیش است که ساخت آن از سال ۱۳۹۹ آغاز شد.
معاون برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان رازوجرگلان اضافه کرد: با تکمیل این پروژه، مسیر اهالی این شهرستان‌ به مرکز استان ۳۵ کیلومتر کوتاهتر می‌شود.
وی تسریع در ساخت بیمارستان رازوجرگلان را از دیگر خواسته های مردمی دانست و بیان کرد: ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی از نیازهای اصلی این شهرستان مرزی است که با سفر رئیس جمهور به استان بر تسریع آن تاکید و اعتبارات خوبی در نظر گرفته شد تا بخش عمده ای از مشکلات درمانی این خطه برطرف شود.
وحیدی با اشاره به تخصیص ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی برای اصلاح شبکه های آبرسانی، گفت: اینک ۵۰ درصد شبکه های توزیع آب این شهرستان در بخش های مرکزی، غلامان و جرگلان فرسوده است که ۳۰ درصد آن به دلیل رسوب گذاری شدید نیازمند اصلاح فوری است.
برخورداری راه های روستایی کشور ۹۲.۷ درصد است که این میزان برخورداری از راه های روستایی مناسب استان ۸۳ درصد و در شهرستان رازوجرگلان ۷۳ درصد است.
راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن استان در این شهرستان است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today