باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس فتا خوزستان از شناسایی و دستگیری میوه‌فروش دوره گردی خبر داد که با کپی کارت‌های بانکی مشتریان خود، حساب بانکی آنان را خالی می‌کرد.

سرهنگ کارآگاه علی حسینی، رئیس پلیس فتا خوزستان در خصوص این خبر عنوان کرد: با مراجعه تعدادی شاکی و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب آنها، پرونده اولیه تشکیل و رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
سرهنگ حسینی ادامه داد: در برابر اظهارات شکات و بررسی‌های اولیه مشخص شد که بیش از ۵ میلیارد ریال از حساب مالباخته‌گان سرقت شده است. در ادامه تحقیقات، کارشناسان پلیس فتا با بهره‌گیری از روش‌های نوین کشف جرایم سایبری، دریافتند کارت همه مالباختگان اسکیم (کپی) شده و همه مالباختگان از یک میوه‌فروش دوره‌گرد خرید انجام داده‌اند. در تحقیقات تکمیلی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفی‌گاه خود دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.
این مقام مسئول گفت: متهم پس از مواجهه با شکات پرونده و مستندات جمع‌آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا به سرقت از تعدادی از مشتریان خود با این روش اعتراف کرد؛ که برابر بررسی‌های به عمل آمده ۳۸ نفر از مالباختگان نیز شناسایی شدند.
این مقام مسئول توضیح داد: اسکیمر قطعه‌ای الکترونیکی است شبیه به کارتخوان که کلاهبرداران (عموما در پوشش فروشندگان دوره گرد) از آن برای کپی کردن اطلاعات کارت بانکی افراد و به سرقت بردن موجودی آن‌ها استفاده می‌کنند، لذا به شهروندان توصیه می‌شود که تا حد امکان خرید‌های خود را از فروشگاه‌های معتبر انجام داده و هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان ضمن خودداری از اعلام رمز به فروشنده، عملیات پرداخت را شخصاً انجام دهند. 
رئیس پلیس فتا استان خوزستان در پایان از معرفی متهم به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خبر داد و گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه، مراتب را از طریق ‏سایت پلیس فتا به نشانی ‏www.cyberpolice.ir‏ و یا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اطلاع‌رسانی کنند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today