ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب فارس سرانه مصرف ٢٠٠ لیتر آب در این استان را بالا و غیر متعارف دانست و گفت : سرانه مصرف در فارس بسیار زیاد بوده و سفره‌های زیر زمینی نیز در حال کاهش است.

علی جان صادق پور، مدیرعامل آب و فاضلاب فارس اظهار کرد: ٣۶ شهرستان جامعه هدف این شرکت را شامل می‌شود که دارای ١١٧ شهر و بیش از چهار هزار روستا تحت  پوشش آبرسانی قرار دارند.
وی ادامه داد: بیش از هزار حلقه چاه در استان فارس برای تامین آب شهروندان و روستاییان مورد استفاده قرار گرفته است تا آب مورد نیاز شهرستان‌های مورد پوشش تأمین شود این در حالی است که از سدهای سلمان فارسی، دورود زن، چشمه عاشق و سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد و از طریق خط آبرسانی محرم با عبور از استان بوشهر نیز بخشی از آب استان فارس تأمین می شود.
به گفته این مقام مسئول، ٨۵ درصد از آب استان فارس هم اکنون از منابع زیر زمینی و ١۵ درصد از منابع سطحی تأمین می‌شود این در حالی است که ۴٢ درصد آب‌های تولیدی در ردیف هدر رفت آب قرار دارد که عدد بزرگی است و باید با فرهنگسازی برای اصلاح آن کوشید.
مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس تاکید کرد: ١۶٠ پروژه عمرانی در فارس در حال انجام است و طی سال ١۴٠٠ بیش از ١۴٠ چاه در راستای تأمین آب حفر شده است.
او خاطرنشان کرد: اعتباراتی که دولت برای طرح‌های عمرانی به استان فارس اختصاص داده است بالغ بر هزار میلیارد تومان است.
وی با اشاره به مشکل فرسودگی شبکه‌ها و مخازن و همچنین انشعابات غیرمجاز گفت: طی سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۴۲ درصد آبی که استحصال شده در سبد درآمدی شرکت قرار نگرفته و کنتورهای ما آنها را نخوانده‌اند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online