ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در حال حاضر با کمبود ۲ هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی در شیراز مواجه هستیم گفت: در استان فارس مدت هاست شاهد احداث بیمارستان دولتی نبودیم و نیاز است که شرایط لازم برای احذاث بیمارستانی دولتی فراهم شود.

سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: مقدمات احداث سه بیمارستان دولتی در شیراز را فراهم کرده ایم که بیمارستان حضرت صدیقه(س) در میانرود و بیمارستان نمازی شماره ۲ با اعتبار اولیه ۴۰۰ میلیارد تومان از جمله این بیمارستان‌ها محسوب می‌شوند.
حسینی با بیان اینکه بیمارستان شهید فقیهی ۸۳ سال قدمت دارد، گفت: برای ساخت بیمارستان شهید فقیهی ۲ نیز به دنبال تأمین زمین هستیم.رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بخش دیگری از سخنان خود از برنامه ریزی برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین سخن گفت و اظهار کرد: مقرر شده برای تسهیل تهیه دارو رقمی حدود یک میلیارد تومان در اختیار ستاد اربعین حضرت احمدبن موسی(ع) و دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار بگیرد و ۱۰ پایگاه در قالب درمانگاه سطح یک و یک درمانگاه سطح ۲ به صورت تخصصی برای خدمت رسانی به مردم و زائران اربعین فعالیت کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: جامعه داروسازی و پزشکی استان فارس با فرهیختگی که داشت اقدامات قابل توجهی برای اجرای طرح دارویار انجام داد.
وی به اجرای موفق طرح دارویار در استان فارس اشاره کرد و گفت: این طرح دو هدف مهم را دنبال می‌کرد. جلوگیری از قاچاق دارو به خارج از کشور و سرپا نگه‌داشتن شرکت‌های داروساز و داروخانه‌ها با تأمین بودجه از اهداف مهم این طرح به شمار می‌رود.
او با اشاره به اینکه در مدت یک ماه از ۸۵۶ داروخانه فارس ۲هزار ۳۰۰ بازدید انجام شد، گفت: در واقع از هر داروخانه به طور متوسط سه بازدید انجام شد و با انجام این کار شاهد بروز کمترین تخلف در این حوزه بودیم.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online