ایرنا/ مدال‌آوران یزدی مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی پنجشنبه شب در فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی(ره) یزد مورد استقبال مردم و مسئولان قرار گرفتند.

علیرضا پورسلمان، مدیرکل ورزش و جوانان یزد در آیین استقبال از ورزشکاران اظهار کرد: در پنجمین دوره مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی ۹ ورزشکار از استان به این دوره از مسابقات اعزام شدند.
علیرضا پورسلمان با بیان اینکه ورزشکاران یزدی ۱۲ درصد از مدال‌های کاروان ایران را کسب کردند افزود: ورزشکاران یزد موفق شدند ۱۱ مدال از ۹۸ مدال کاروان ایران اسلامی را به خود اختصاص دهند.
این مسئول اظهار کرد: مریم یاورپور و فاطمه محمدی بانوان یزدی در رشته‌های ورزشی تیراندازی با کمان و پاراتنیس روی میز مدال‌های رنگارنگی را به ارمغان آوردند که مایه افتخار برای استان ست.
پورسلمان تصریح کرد: همچنین محمد فتوحی در رشته شمشیربازی، امیرکاظم‌پور در رشته تیراندازی با کمان و احسان ابویی در رشته هندبال موفق به کسب مدال‌های مختلف شدند.
به گفته مدیرکل ورزش و جوانان یزد، حضور ۹ ورزشکار از استان و کسب ۱۱ مدال از سوی ورزشکاران در رقابت‌ها نشان دهنده پیشرفت ورزش استان است و برای توسعه آن تلاش داریم.
پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در شهر قونیه کشور ترکیه در حال پیگیری است.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today