باشگاه خبرنگاران/ استاندار لرستان از حمایت ۷۰۰ میلیارد تومانی دولت از حوزه بهداشت و درمان این استان خبر داد.

فرهاد زیویار، استاندار لرستان با بیان اینکه لرستان دارای جمعیت حدود یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر است، اظهار کرد: این استان دارای پروژه‌ها و طرح‌های ناموفق و غیر فعالی با حدود ده‌ها هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است که امیدواریم با تلاش شبانه‌روزی و جهادی در دولت سیزدهم آن‌ها را به نتیجه لازم برسانیم.
او افزود: با توجه به همت بالای دولت سعی شده جز در مواقع ضروری و تاکید دستگاه‌های تخصصی، کلنگ‌زنی نداشته باشیم.
استاندار لرستان به سفر رئیس جمهور به استان اشاره کرد و با بیان اینکه حدود ۱۸۰ مصوبه تاکنون اجرایی شده است، گفت: در سفر رئیس جمهور با حمایت دولت حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه بهداشت، درمان در نظر گرفته شده که طی زمان‌بندی دو الی سه ساله هزار تخت به بیمارستان‌های استان اضافه خواهد شد.
زیویار افزود: علاوه بر تزریق حدود ۵۰ میلیارد تومان از محل دانشگاه علوم پزشکی و اعتبارات عمرانی استان به بیمارستان ۵۵۰ تختخوابی خرم‌آباد مبلغ ۲۷۰ میلیارد تومان نیز برای فاز اول اختصاص داده‌ایم.
او ادامه داد: همچنین برای احداث بیمارستان کوهدشت و دورود هم مبلغی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.
استاندار لرستان به بازدید‌های امروز از بیمارستان شهید رحیمی و بیمارستان در حال ساخت نیایش خرم آباد اشاره کرد و با بیان اینکه احداث این پروژه می‌تواند تحول اساسی در استان ایجاد کند، عنوان کرد: علاوه‌بر کار‌های سخت‌افزاری در حوزه‌های نرم افزاری، تجهیزات و سرمایه انسانی به ویژه نیرو‌های تخصصی، به حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیاز داریم.
زیویار عنوان کرد: لرستان از حیث گیاهان دارویی و صنعت دارو برای کشور دارای ظرفیت بالایی است که نیاز به حمایت و سرمایه‌گذاری دارد.
او بیان کرد: از ۴۶ پروژه نیمه‌تمام استان ۱۴ مورد افتتاح می‌شود، اما به بهره‌برداری رساندن ۳۲ طرح باقی مانده نیاز به تأمین اعتبار دارد.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy