باشگاه خبرنگاران/ امام جمعه شیراز از تشکیل شورای عالی مسکن فارس به زودی خبر داد و گفت: ما اگر بخواهیم بحث فرهنگی هم داشته باشیم با رونق اقتصاد باید شروع کنیم.

لطف الله دژکام، امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز اظهار کرد: به روایتی در هفته آینده روز سه شنبه یکم شهریورماه مصادف با ۲۵ محرم شهادت امام سجاد(ع) است البته برای شهادت ایشان دو روایت وجود دارد، یکی ۱۲ ماه محرم و یکی ۲۵ محرم.
او تاکید کرد که روز شهادت این امام بزرگوار که مصادف با ۲۵ محرم است، مجالس سینه زنی باشکوهی برگزار شود.
امام جمعه شیراز گفت: همچنین ۲۳ محرم مصادف با شهادت حضرت علی بن حمزه(ع) است که مراسم باشکوهی هم هر ساله برگزار می‌شود که امید است امسال هم به احترام این امامزاده شهید واجب التعظیم، محیط حرم حس و ارزش شهادت این امامزاده تداوم یابد.
آیت‌الله دژکام گفت: نه تنها مسلمانان و شیعیان و شیرازی‌ها حتی گردشگران خارجی نیز در این حرم تحت تاثیر قرار می‌گیرند.
او همچنین با اشاره به مسئله صنایع دفاعی، گفت: در شیراز این صنایع از قدیم وجود داشته و امروز هم مراکز مهمی در صنایع دفاعی وجود دارد که استاندار فارس هم اعلام کردند که از نقاط قوت شیراز است و باید تقویت شود.
نماینده ولی‌فقیه در فارس ضمن قدردانی ویژه از نیروهای مسلح ارتش و سپاه، ابراز امیدواری کرد که با همکاری دولت این صنایع توسعه پیدا کند.
آیت‌الله دژکام گفت: تولیدات مجموعه‌های نظامی و دفاعی به پیرامون استان و حتی کشورهایی که به نظر می‌آید از ما جلوتر باشند، صادر می‌شود.
او به فرا رسیدن هفته دولت هم اشاره و گفت: آیت الله رئیسی در برنامه‌ خود احداث یک میلیون مسکن در هر سال را اعلام کرده‌اند که اگر انجام شود. بخش عظیمی از اقتصاد ما راه می‌افتد، چرا که در ساخت یک خانه همه صنایع و دستگاه‌های تولیدی درگیر و فعال می‌شود.او گفت: توهین و جسارت به مقدسات دیگران غلط است، ما دست از عقاید خود برنخواهیم داشت و دشمنان باید از راه غلط خود دست بردارند. در قضیه سلمان رشدی هم ولو اینکه طول کشید ولی نتیجه‌اش را دیدند.
امام جمعه شیراز بیان کرد: ما یک وظیفه‌ای داریم از نظر اخلاقی و دینی به نام محاسبه؛ محاسبه آن است که هرکس ببیند برای فردای قیامت چه دارد و در میزان اعمالش چه چیزی نهاده شده و چیزی که در نامه عملش است؟ آیا وزنش به اندازه‌ای است که ما را بهشتی کند یا نه؟
آیت الله دژکام گفت: محاسبه با استغفار ارتباط دارد؛ اگر محاسبه کنیم استغفارمان معنی پیدا می‌کند وگرنه ممکن است لقلقه زبان باشد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online