نماد آخرین خبر

افتتاح و کلنگ‌زنی هشت پروژه در سیروان

منبع
مهر
بروزرسانی
افتتاح و کلنگ‌زنی هشت پروژه در سیروان

مهر/ فرماندار شهرستان سیروان گفت: به مناسبت هفته دولت، هشت روژه در سیروان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

علیرضا رئیسی، فرماندار شهرستان سیروان بیان کرد: از این مقدار ۲۱۶ میلیارد ریال برای افتتاح پروژه‌ها و ۱۱۲ میلیارد ریال نیز برای کلنگ زنی بوده است.
وی اظهار کرد: افتتاح فیبر نوری حد فاصل کارخانه سیمان تا روستای سفیدخانی به طول ۱۳ کیلومتر، افتتاح شرکت تکین شیمی سپنتا تولیدکننده کودهای شیمیایی با اشتغال ۱۵ نفر، افتتاح و بهسازی راه‌های فرعی و روستایی به طول ۱۱.۵ کیلومتر، افتتاح پروژه گازرسانی به روستای چم روته و افتتاح اصلاح و تامین روشنایی شبکه معابر روستای ظهیری بخش مرکزی از پروژه‌های افتتاحی است.
فرماندار سیروان تاکید کرد: کلنگ زنی زایشگاه و پانسیون پزشکان شهر لومار، کلنگ زنی زمین چمن فوتبال لومار و کلنگ زنی کتابخانه عمومی روستای سرتنگ از پروژه‌های دیگر هفته دولت در این شهرستان است.
رئیسی به مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرای این شهرستان اشاره و تصریح کرد: جاده چشمه چاهی هم اکنون ۹۵ درصد پیشرفت داشته و تنها آسفالت بخشی از آن باقیمانده که با تکمیل آن مسیر شهرستان ۱۳ کیلومتر کوتاه می‌شود.
وی پمپاژ دشت سیروان را از اصلی ترین طرح‌های حوزه کشاورزی منطقه برشمرد و گفت: فاز اول این پروژه که منجر به آبی شدن ۲۰۰ هکتار از اراضی شده و ۱۲۰ نفر اشتغالزایی دارد، بیش از ۹۰ درصد پیشرفت دارد و تکمیل آن به ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
فرماندار سیروان با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین اضافه کرد: در محدوده سه راهی کارزان امکانات بسیاری خوبی برای پذیرایی از زوار در نظر گرفته شده که شامل ۷۵ سرویس بهداشتی، ۷۵ وضوخانه و ۲۰ دوش حمام است و ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین مهیا شده و در ۲ لاین از زوار آقا و خانم پذیرایی می‌شود.
رئیسی ویژگی‌های گردشگری را در شهرستان بسیار ممتاز توصیف کرد که در صورت جذب سرمایه گذار می‌توان از این مزیت برای توسعه منطقه بهره گرفت.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/