نماد آخرین خبر

عکس/ رواق دارالولایه در حرم امام رضا بازگشایی شد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
عکس/ رواق دارالولایه در حرم امام رضا بازگشایی شد

تسنیم/ با تکمیل پروژه‌ عمرانی رواق دارالولایه حرم مطهر رضوی، که با هدف تسهیل حضور زائران صورت گرفت، این رواق به روی زائران بازگشایی شد.

رواق دارالولایه حرم مطهر حضرت رضا(ع)، در قسمت غربی روضه منوره، حد فاصل صحن انقلاب اسلامی و صحن جمهوری اسلامی قرار دارد که ساخت آن از 1365 آغاز و در سال 1368 به پایان رسیده است. با توجه به گذشت بیش از سه دهه از ساخت این رواق، اجرای پروژه‌هایی در آن برای تسهیل تشرف زائران ضروری بود. با همین اهداف، سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی از اسفند ماه سال گذشته اقداماتی را در این خصوص آغاز کرد و پروژه‌های تعریف شده برای این رواق، تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید.
محمود غفاریان عصادست، معاون طرح و برنامه سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که به منظور سهولت دسترسی زائران به این رواق اجرایی شد، احداث پله‌های جدید، پله برقی، و رمپ‌ در رواق دارالولایه بود. 
وی افزود: در قالب این پروژه، پلکان قبلی این رواق که دارای شکست و تغییر مسیر بود، جمع‌آوری و پلکان‌های جدید نصب شد و همچنین جهت تسهیل رفت و آمد زائران به رواق دارالولایه، دو پله برقی در طرفین پله سنگی اجرا شد.
غفاریان ادامه داد: از دیگر اقداماتی که در این پروژه و برای دسترسی راحت‌تر به رواق دارالحجه(عج) و رواق حضرت معصومه(س) انجام گرفت، تعبیه آسانسور 18 نفره در بست شیخ طوسی جنب کفشداری 17 بود که برای جابه‌جایی زائران سالخورده و همچنین بیماران، بسیار کارآمد و مفید خواهد بود.
وی اظهار کرد: در قالب پروژه اجرا شده، دو وضوخانه و آب‌خوری ویژه خواهران و برادران در زیر پله‌های این رواق ایجاد شده است تا دسترسی زائران به آب آشامیدنی و همچنین امکان تجدید وضو تسهیل شود.
معاون طرح و برنامه سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی گفت: اجرای دو رمپ ویژه برادران و خواهران و افزایش ظرفیت کفشداری شماره 16 واقع در ایوان طلای صحن جمهوری که محلی پرتقاضا برای تشرف بود و اصلاح پلکان رواق دارالحجه(عج) به رواق حضرت معصومه(س)، از دیگر اقدامات انجام شده در این رواق بود که به همت این سازمان انجام شده است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today