نماد آخرین خبر

سه برابر شدن استفاده از پابند الکترونیکی در فارس

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
سه برابر شدن استفاده از پابند الکترونیکی در فارس

باشگاه خبرنگاران/ رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: استفاده از پابند الکترونیکی برای زندانیان در این استان رشد ۳۰۰ درصدی داشته است.

سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس در اختتامیه مسابقات آزاد مهارت زندانیان فارس اظهار کرد: راه اندازی کارگاه‌های حرفه آموزی در زندان‌های فارس به اشتغال این قشر منجر خواهد شد.
او گفت: هدف از راه اندازی کارگاه‌های اشتغال، پیشگیری از وقوع جرم است و طی بررسی‌های معاونت پیشگیری دادگستری، افرادی که در این کارگاه‌ها مشغول به کار هستند در درون زندان جرمی مرتکب نشده و بازگشت مجدد به زندان نیز ندارند.
موسوی گفت: زندانی خواسته یا ناخواسته وارد زندان می‌شود، اما بیشترین آسیب را خانواده زندانی می‌بیند، از دیگر اهداف ایجاد این دوره‌های مهارت آموزی در زندان، ایجاد درآمد پایدار برای خانواده‌های زندانیان است که اکثر آنان توان و بضاعت مالی ندارند و در تنگنا هستند.
رئیس کل دادگستری فارس گفت: با همکاری انجمن‌های حمایت زندانیان برای خانواده‌های زیر پوشش انجمن اشتغال پایدار ایجاد می‌شود تا آسیب‌های اجتماعی و مشکلات ناشی از مسایل اقتصادی متوجه این خانواده‌ها نشود.
رئیس شورای قضایی استان فارس گفت: هدف دادگستری و سازمان زندان‌ها این است که شاهد حضور گسترده مراکز فنی و حرفه‌ای در زندان‌ها باشیم و بزودی تفاهم نامه همکاری بین دادگستری و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای منعقد می‌شود تا با کسب مهارت زندانیان و اشتغالزایی برای آنان، مجموعه قضایی استان نیز تأسیسات حقوقی به زندانیان واجد شرایط اعطا کرده و زمینه آزادی مددجویان بیشتر از گذشته فراهم شود.
او گفت: سازمان زندان ها، یکی از سازمان‌های موفق قوه قضاییه است که تاکنون توانسته اقدامات خوبی در زمینه رعایت حقوق شهروندی و بازاجتماعی کردن زندانیان در زندان‌ها انجام دهد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online