نماد آخرین خبر

آتش‌سوزی منطقه حفاظت‌شده خامی همچنان ادامه دارد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
آتش‌سوزی منطقه حفاظت‌شده خامی همچنان ادامه دارد

ایسنا/ یک فقره آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خامی بین دو شهرستان گچساران و باشت از ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۳۱ مردادماه ۱۴۰۱ آغاز شد که همچنان تلاش‌ها برای مهار این آتش سوزی ادامه دارد.

علیرضا نیکروز، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال اعزام ۶۰ نفر نیرو به محل آتش سوزی برای کمک به مهار آتش و اطفای حریق هستیم.
وی افزود: آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خامی همچنان ادامه دارد و امیدوارم که امروز آتش مهار و خاموش شود.
همچنین روانبخش دیهیم خوب، فرماندار گچساران در خصوص آتش سوزی منطقه حفاظت شده خامی گفت: متاسفانه با توجه به اینکه شاهد وزش باد شدید در ارتفاعات هستیم آتش سوزی همچنان ادامه دارد.
وی افزود: امیدواریم تا عصر امروز آتش سوزی مهار شود البته تا دیروز ۹۰ درصد کنترل شده بود.
دیهیم خوب تصریح کرد: برای پایش منطقه نیروهای از محیط زیست و منابع طبیعی یکی دو روز در منطقه حضور خواهند داشت تا از شعله ور شدن مجدد آتش کنده های باقی مانده جلوگیری کنند.
فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: بالگرد جعیت هلال احمر نیز در حال کمک به اطفای حریق در منطقه است.
وی تصریح کرد: منطقه دچار آتش سوزی صعب‌العبور و کوهستانی است و نمی توان دقیق میزان خسارات وارد را فعلا اعلام کرد بلکه پس از مهار کامل آتش بررسی و ارزیابی می شود.
دیهیم خوب بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۳ مورد آتش سوزی در سطح شهرستان گچساران رخ داده که با حضور به موقع نیروهاف به موقع مهار شدند اما این آتش سوزی به‌علت صخت گذر بودن و صخره ای بودن منطقه طولانی شده است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today