نماد آخرین خبر

سرنوشت نامعلوم مسکن مهر برازجان پس از ۱۴ سال

منبع
ايسنا
بروزرسانی
سرنوشت نامعلوم مسکن مهر برازجان پس از ۱۴ سال

ایسنا/ امام جمعه برازجان گفت: دولت برای تکمیل واحدهای مسکونی مهر که قریب به ۱۴ سال از ساخت آن‌ها می‌گذرد، باید فکر و چاره‌ای اساسی بیندیشد.

حجت‌الاسلام مصلح، امام جمعه برازجان با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از پروژه مسکن مهر دشستان به اتمام رسیده و تنها علمک گاز و آسانسور نصب نشده است، اظهار  کرد: به دلیل بالا رفتن هزینه‌ها و افزایش قیمت‌ها، پیمانکار نیز هزینه‌های نصب و راه‌اندازی موارد باقی مانده را تقبل نمی‌کند. همین امر موجب شده است تا مردم با مشکلات زیادی مواجه شوند و در این برهه از زمان که روستاها نیز گازکشی و از نعمت گاز برخوردار هستند ساکنان مجموعه مسکن مهر دشتستان از نعمت گاز بی نصیب مانده‌اند و مجبور هستند کپسول‌های گاز را چندین طبقه جابه‌جا کنند.
وی اضافه کرد: این وضعیت زیبنده مردم نیست و مسئولان مربوطه و متولی باید در جهت رفع این مشکل دقت نظر داشته باشند و درصدد ایجاد شرایط مطلوب و برطرف کردن مشکلات مردمی و ارائه خدمات به آنان باشند.
امام جمعه برازجان به مشکلات مسکن پرگان نیز اشاره کرد و گفت: پروژه مسکن پرگان بیش از ۱۴ سال است که از آغاز به کار آن می‌گذرد، اما متأسفانه هنوز به اتمام و بهره‌برداری نرسیده است. قریب به ۲۰ درصد از اجرای پروژه ناتمام مانده است و تمام پیشرفت کاری به دولت دهم برمی‌گردد و در دولت یازدهم و دوازدهم حمایتی صورت نگرفته و تسهیلاتی پرداخت نشده و همین امر موجب شد تا این پروژه در همین میزان پیشرفت کاری به تعطیلی کشیده شود.
حجت‌الاسلام مصلح افزود: معمولاً بیشترمالکان واحدهای مسکن مهر پرگان افرادی ضعیف و کارگر هستند که برای خرید همین واحدها نیز قطعاً دارایی و سپرده‌هایشان را هزینه کرده‌اند، اما متأسفانه با بلاتکلیف ماندن این پروژه فشار مالی زیادی به آن‌ها تحمیل شده است. از طرف دیگر پیمانکار افزایش تورم را بهانه کرده است و حاضر نیست کار را به اتمام برساند و پرداخت مابقی هزینه برای اتمام کار از سوی مالکان به دلیل عدم توانایی مالی آنان، امکان پذیر نیست. هرچند وعده‌هایزیادی برای رفع این مشکلات داده شده است، اما متأسفانه تاکنون اقدام درخور توجه و مطلوبی صورت نگرفته است.
وی گفت: در خطبه‌های نماز جمعه، جلسه شورای اداری و ... این مشکل مطرح و بارها در جهت رفع آن‌ها تذکرات لازم داده شده است، اما متأسفانه هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است. در حال حاضر مسئله تامین و اجاره مسکن برای مردم به یک معضل جدی تبدیل شده است و دولت بایستی با برنامه‌ریزی و اقدامات فوری این مشکل را حل و فصل کنند.
امام جمعه برازجان تصریح کرد: دولت برای تکمیل واحدهای مسکونی مهر که قریب به ۱۴ سال از ساخت آن‌ها می‌گذرد، اما هنوز به اتمام و بهره‌برداری نرسیده‌اند باید فکر و چاره‌ای اساسی بیندیشد، زیرا هنوز این واحدها به مالکان تحویل داده نشده است و با گذشت زمان مشمول هزینه بیشتری برای اتمام می‌شوند که از توان مردم خارج است، زیرا با افزایش قیمت اجاره بها و... شرایط زندگی سخت شده است و باید در دولت سیزدهم با تسهیل‌گری در جهت رفع مشکلات زندگی مردم اقدامات مطلوبی را انجام داد.
امام جمعه در پایان افزود: لازم است تا مسئولان ارشد استانی و مسئولان مربوطه شهرستانی با برگزاری جلسات مکرر، برنامه‌ریزی‌های لازم و تأمین اعتبار لازم برای اتمام این پروژه، پرداخت تسهیلات و... پیمانکار را ملزم به اتمام کار کنند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar