نماد آخرین خبر

کمبود شدید آنتی‌بیوتیک و سرم در همدان

منبع
ايسنا
بروزرسانی
کمبود شدید آنتی‌بیوتیک و سرم در همدان

ایسنا/ دبیر انجمن داروسازان استان همدان با اشاره به مشکل کمبود دارو در استان اعلام کرد: در حال حاضر در اکثر آنتی‌بیوتیک‌های ساده و خط اول درمان کمبود شدید داریم و سرم‌های تزریقی هم فوق‌العاده کم است.

محمدناصر خواجوی‌، دبیر انجمن داروسازان استان همدان با اشاره به اینکه مشکل کمبود دارو داریم و هیچ وقت نبوده که کمبود دارو نداشته باشیم، بیان کرد: مشکلات در زمینه دارو هست و دولت در حال برطرف کردن آن است و بیشترین زحمت را در این زمینه می‌کشد.
وی اضافه کرد: در زمینه داروهای بیهوشی مدت طولانی کمبود داشتیم، فاکتورهای خونی یک مقدار کم بود، در داروهای آسم و اسپری‌های تنفسی کمبود وجود داشت، در حال حاضر هم اکثر آنتی‌بیوتیک‌های ساده و خط اول درمان کمبود شدید است. در زمینه لوازم و تجهیزات بیمارستانی و فیلم رادیولوژی هم کمبود وجود دارد. سرم‌های تزریقی هم فوق‌العاده کم است.
عضو هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی استان همدان با تأکید بر اینکه هیچ دارویی دو قیمتی نیست بلکه به شرکت‌های تولیدکننده برمی‌گردد، تصریح کرد: تولید کارخانجات دارو در استان همدان خوب است اما داروهای اساسی در تهران و کرج تولید می‌شود چراکه این کارخانه‌ها خیلی نیاز استان را پاسخ نمی‌دهند، داروهای تخصصی و شیمی درمانی بیشتر مورد نیاز است.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today