نماد آخرین خبر

برق ۳۱۰ مشترک پرمصرف اهواز قطع شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
برق ۳۱۰ مشترک پرمصرف اهواز قطع شد

ایسنا/ مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز با اشاره به قطع برق ۳۱۰ مشترک پر مصرف اداری، کشاورزی و تجاری گفت: این اقدام ۱۹۱.۲ مگاوات کاهش بار مصرف در مناطق پنج‌گانه توزیع برق اهواز را به دنبال داشت.

عبدالحمید عباس شیاری، مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز اظهار کرد: روز گذشته(یکم شهریورماه) ۸۷۸ مشترک از سقف مجاز مصرف برق عبور کردند که به وسیله مرکز پایش انرژی، رصد و پیامک اخطار به آن‌ها داده شد.
وی با اشاره به قطع برق ۳۱۰ مشترک پرمصرف اداری، کشاورزی و تجاری در روز سه شنبه افزود: این اقدام ۱۹۱.۲ مگاوات کاهش بار مصرف در مناطق پنج‌گانه توزیع برق اهواز را به دنبال داشت.
شیاری عنوان کرد: برای بخش کشاورزی ۲۴۷ مورد اخطاریه صادر شد و ۱۱۶ مورد قطعی برق اعمال شد. برای بخش صنعت ۲۱۱ مورد اخطاریه مصرف صادر شد اما قطعی اعمال نشد. در بخش عمومی و اداری ۵۲۰ مورد اخطار صادر و ۱۹۴ مورد قطعی اعمال شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز گفت: با فعالیت و عملکرد مرکز پایش انرژی این شرکت، به صورت روزانه ۱۲۰ مگاوات مدیریت بار صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت نیرو، مشترکانی که نسبت به مدت مشابه سال گذشته مصرف برق خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند مشمول دریافت پاداش خوش حسابی خواهند شد.
شیاری افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی، ادارات، بانک‌ها و نهادهای عمومی غیر دولتی، صنایع و کشاورزی موظف هستند مصرف برق خود را با استفاده از اجرای روش‌ها و برنامه‌های مدیریت مصرف برق از جمله به‌کارگیری مولدهای اضطراری کاهش دهند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز به مشترکان برق کلانشهر اهواز توصیه کرد در ساعت‌های پیک یا اوج مصرف که از ۱۲ تا ۱۸و از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ است از لوازم غیرضروری مانند جاروبرقی، لباسشویی، اتو و نظایر این‌ها استفاده نکنند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today