نماد آخرین خبر

صدور سند مالکیت برای ۱۰۳۷ هکتار از اراضی ملی کردستان

منبع
تسنيم
بروزرسانی
صدور سند مالکیت برای ۱۰۳۷ هکتار از اراضی ملی کردستان

تسنیم/ مدیرکل راه و شهرسازی کردستان از صدور سند مالکیت برای ۱۰۳۷ هکتار از اراضی ملی استان در طول یک سال گذشته و در دولت سیزدهم خبر داد.

عرفان مرادی، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به اهمیت تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی، از دریافت سند برای یکهزار و 37 هکتار از این نوع اراضی در طول یک سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: تثبیت اراضی دولتی به نام دولت و دریافت سند تک برگ برای این اراضی یکی از برنامه‌های اولویت‌دار راه و شهرسازی کردستان بوده که تیم کارشناسی و حقوقی با جدیت آن را دنبال می‌کنند.
وی مجموع اراضی ملی شهرستان‌ها که دارای دارای خط محدوده و حریم مصوب هستند، را 31 هزار هکتار خواند و افزود: از این مقدار چهار هزار هکتار آن داخل محدوده و 27 هزار هکتار نیز داخل حریم است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان اجرای کامل این قانون را نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها و نهادهای متولی در این حوزه دانست و تصریح کرد: هم‌اکنون 17 هزار هکتار از اراضی ملی دارای سند ثبتی به نام دولت بوده و دریافت سند برای بقیه اراضی نیز در دستور کار و در حال اقدام است.
مرادی خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته و در دولت سیزدهم یک هزار و 37 هکتار از اراضی ملی سنددار شده‌ و این روند تا دریافت سند و تثبیت مالکیت تمامی اراضی دولتی ادامه خواهد داشت.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online