نماد آخرین خبر

فرماندار: ۱۱ واحد راکد در سنندج به چرخه تولید بازگشت

منبع
فارس
بروزرسانی
فرماندار: ۱۱ واحد راکد در سنندج به چرخه تولید بازگشت

فارس/ فرماندار سنندج گفت: باهدف رونق تولید و اشتغال و با پیگیری‌های فراوان ۱۱ واحد راکد در این شهرستان به چرخه تولید بازگشت.

حسن عسکری، فرماندار سنندج اظهار کرد: ایجاد و حفظ اشتغال موجود از اولویت‌های مهمی است که به‌طور جدی در دولت سیزدهم دنبال می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا با پیگیری‌های انجام گرفته ۱۱ واحد تعطیل به چرخه تولید بازگشتند که اشتغال بالایی هم دارند.
فرماندار سنندج افزود: نبود زیرساخت‌ها، نداشتن مواد اولیه، نبود سرمایه در گردش و عدم توانایی در پرداخت تسهیلات قبلی و گاها مدیریت نامناسب از دلایل اصلی رکود یا نیمه فعال‌شدن بسیاری واحدهای تولیدی در سنندج بوده است.
به گفته عسکری، امسال در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری حدود دو هزار فرصت شغلی در سامانه رصد ثبت شده که نسبت به مدت زمان مشابه رشد قابل توجهی داشته است.
وی افزود: ۹۵ درصد اعتبارات مشاغل خانگی برابر با ۱۱۶ میلیارد ریال سهم شهرستان سنندج در سال گذشته جذب شده و برای سال جاری نیز با بیش از دو برابر، ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار مشاغل خانگی به این شهرستان اختصاص یافته که ۱۷۴ میلیارد ریال از این میزان تا این لحظه تامین اعتبار شده است.
فرماندار سنندج اضافه کرد: در طول یک سال گذشته در بخش کشاورزی هم دو هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به چهار هزار و ۱۱ نفر در این شهرستان پرداخت شده است.
عسکری همچنین از خرید ۱۳هزار و ۲۰۰ تن گندم در سطح شهرستان خبر داد و گفت: بی‌شک پرداخت به موقع بهای خرید تضمینی گندم از قاچاق این محصول و خروج آن از شبکه خرید تضمینی جلوگیری می‌کند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online