نماد آخرین خبر

انتقال پساب به پتروشیمی طبق دستور رئیس‌جمهور انجام می‌شود

منبع
مهر
بروزرسانی
انتقال پساب به پتروشیمی طبق دستور رئیس‌جمهور انجام می‌شود

مهر/ استاندار خراسان شمالی با اشاره به دستور رئیس جمهور در سفر به استان گفت: طرح انتقال پساب به پتروشیمی خراسان شمالی در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید انجام شود.

محمدرضا حسین‌نژاد، استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: واقعیت اصلی در بحث انتقال پساب به عنوان آب مصرفی در شرکت پتروشیمی خراسان شمالی که نباید فراموش شود محدود کردن استفاده این مجموعه صنعتی از آب باکیفیت استخراج شده از هشت حلقه چاه در اختیار این مجموعه است.
وی تصریح کرد: کلنگ احداث این مجتمع تولیدی با تعهد استان جهت تأمین آب مصرفی و با صدور مجوز چاه‌های محل تأمین آب این مجموعه بر زمین زده شده و بر طبق قانون، در حال حاضر مالکیت این چاه‌ها برعهده این شرکت است.
استاندار خراسان شمالی گفت: برخی با تفکری که در آن منافع ملی نادیده گرفته می‌شود بر طبل قطع و محدود کردن شرکت پتروشیمی در مصرف آب می‌کوبند غافل از این‌که آیا تعطیلی یک مجتمع بزرگ تولیدی با آن حجم از تولید، اشتغال و ارزآوری در واقع امکان‌پذیر هست یا نه؟
حسین‌نژاد خاطرنشان کرد: شبکه فاضلاب و جمع‌آوری با سرمایه‌گذاری کلان دولتی انجام می‌شود و هزینه اخذ شده توسط دولت به عنوان آب‌بهای دفع فاضلاب با عدد واقعی بسیار فاصله دارد و یکی از اهداف آن تنظیم مصرف مشترکین است.
وی بیان کرد: پساب جمع‌آوری شده بجنورد در طی سالیان اخیر بدون هیچ‌گونه بهره‌وری و استفاده رها می‌شد که این مهم علاوه بر هدر رفتن این منبع آب پایدار خسارت‌های متعدد زیست محیطی وارد می‌کرد.
استاندار خراسان شمالی با اشاره به پیگیری انتقال پساب به عنوان آب مصرفی شرکت پتروشیمی بیان کرد: در اولین روزهای قرار گرفتن در کسوت استاندار این مطالبه به حق مردم بجنورد را در دستور کار قرار دادم و با سفر رئیس جمهور به استان شاهد تسریع در امر تحقق این آرزوی دیرینه هستیم.
حسین‌زاده در ادامه با انتقاد نسبت به برخی فضاسازی در برابر قیمت نهایی پساب گفت: اجرای ۱۸ کیلومتر خط انتقال پساب و تصفیه دوباره آب به‌طور قطع هزینه‌های زیادی را متحمل این شرکت تولیدی می‌کند و این نرخ مختص راه‌اندازی است.
وی گفت: زمان‌بندی اجرای این طرح باید توسط شرکت پتروشیمی اعلام شود.
استاندار خراسان شمالی بیان کرد: دولت سیزدهم با سرلوحه قرار دادن خدمت صادقانه و شبانه‌روزی و پرهیز از هرگونه رفتار حاشیه‌ای درصدد چشاندن طعم واقعی خدمت به مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today